Şanlıurfa'da havaların ısınmasıyla birlikte hafta sonu 40 dereceyi bulan sıcaklar bunalttı, yüzme havuzları doldu taştı.

Şidette Uğrayan Doktor İstifa Etti! Şidette Uğrayan Doktor İstifa Etti!

Türkiye'nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa'da hava sıcaklığı 40 dereceyi buldu. Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik alanlara ve yüzme havuzlarına akın etti. Yüzme havuzlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle çocuklar, dakikalarca sıra bekledi. 

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ AQUAPARK’TA 10 TL’LİK SERİNLİK!

Belediyelerin ücretsiz havuzlarında sezon açılmadığı için çocuklar, gençler serinlemek için saati 10 TL olan ücretli havuzları tercih ediyor. Bunlardan biri de Şanlıurfa’nın Karaköprü Belediyesi tarafından Mesire Alanı bölgesinde yaptırılan Aquapark yüzme havuzu. Belediye tarafından Karaköprü Belediyespor’a gelir sağlaması için devredilen havuzda çocuklar, gençler bugün saati 10 TL’ye serinledi.

SULAMA KANALLARINDAKİ TEHLİKELİ SERİNLİĞE DİKKAT! 

Bu arada  birçok kişi ise hafta sonu sıcak nedeniyle serinlemek için Fırat Nehri ve Atatürk Barajı kıyısında vakit geçirdi.

Öte yandan belediyelerin yaptığı yüzme havuzlarının yanı sıra kentte yapılan tüm uyarılara, alınan önlemlere rağmen serinlemek için halen DSİ’ye ait sulama kanallarında tehlikeli serinliği devam etmesi dikkat çekiyor.  Bu yüzden her yıl sulama kanallarında 45-50 kişi boğularak can veriyor.