Urfa’da hububat hasadın başlamasıyla stokçular da piyasaya çıkmaya başladı. Un fiyatlarının 1 ayda, 300 TL’den  410 TL’ye çıkması stokçuların iştahını kabarttı.

Şanlıurfa’da hububat hasadın başlamasıyla birlikte stokçular da piyasaya çıkmaya başladı. Un fiyatlarının 1 ayda, çuvalının 300 TL’den  410 TL’ye çıkması stokçuların da iştahını kabarttı.

DENETİMLER ARTIRILSIN!

Şanlıurfa’da İçme Suyuna Ve Atık Suya Yüzde 25 Zam Geldi Şanlıurfa’da İçme Suyuna Ve Atık Suya Yüzde 25 Zam Geldi

Urfadasın haberin edindiği bilgilere ve İddiaya göre buğday, arpa fiyatlarında büyük bir artış yaşanacağından yola çıkan fırsatçılar, daha geçen yılın ürünleri alıp stoklamaya başladı. Stokçuların sadece hububat sektöründen olmadığı her meslek ve iş kolundan olduğu öğrenildi. Yaklaşık 200 ton, 2 bin ton hububatı şimdiden alıp depolayan stokçular yüzünden un ve unlu mamullerde büyük bir fiyat artışına neden olması bekleniyor.

Bu çerçevede Şanlıurfa’da 2,5 TL olan ekmek fiyatlarının pazartesinden itibaren 3 TL’den satılacağı öğrenildi. Fırıncıların 3 TL’nin de kendilerini kurtarmadığı önümüzdeki haftalar içinde ekmekte bir zam yapılmasını daha isteyecekleri konuşuluyor. Şanlıurfalı fırıncıların ekmek fiyatlarına istedikleri zammın yapılmaması durumda fırınlarını kapatıp grev gideceği iddialar arasında. 

Un ve unlu mamullerin fahiş fiyat artışının nedeni ise stokçulardan kaynaklandığı belirtiliyor. Vatandaşlar, yetkilerden stokçulara karşı denetimleri artırmasını isteniyor.