Urfalı 2 öğrenicinin 2022 LGS Türkiye birincisi olması ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in “Urfa’da Oxford vardı da biz mi okumadık” sözlerini hatırlattı

Şanlıurfalı öğretmen anne ve mühendis bir babanın çocuğu olan Haliliye Ortaokulu öğrencisi Mehmet Akif Güler ile öğretmen anne ve babanın çocuğu olan Uğur Okulları öğrencisi Fahri Efe İçten’in LGS’de Türkiye birincisi olması “Urfa’da Oxford yok ama şampiyon var.” dedirtti.

Eyyübiye Akşamları Sinema Günleriyle Renkleniyor Eyyübiye Akşamları Sinema Günleriyle Renkleniyor

Şanlıurfalı şampiyonlar, eğitim camiasının ve Şanlıurfalıların gururu oldu.

 Ancak bir kısım çevreler ise Şanlıurfa’nın eğitim sıralamasında sürekli son sıralarda olmasından dolayı şampiyonların, memuriyetten dolayı Şanlıurfa’da bulunan ailelerin mi yoksa Urfalı ailelerin çocukları mı olup olmadığını merak etti. 

Urfadasın haber sitesi şampiyonların öğretmenlerine ulaşarak merak konusu olan bu soruyu sordu ve işte aldığı cevap; “Her iki öğrencimizin ailesi de Urfalı. Her iki öğrencimizin ailesi de eğitimli. 

Öğretmen ve mühendis aile çocukları. Efe de Mehmet Akif de liseden sonra gireceği üniversite sınavlarında da Urfa’nın gururu olacaklarına inanıyoruz. 

Mehmet Akif’te müthiş bir yorum analiz etme yeteneği var. Fahri Efe’de ise müthiş bir teknik ve mühendislik zekası var. Soruları ile öğretmenlerini bile zor durumda bırakan bir öğrenci.  Her iki evladımızı ve ailelerini tebrik ediyoruz.”