Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Topdağı Mahallesinde bulunan Şıh Maksut Türbesini ziyaret edenler delikli taştan geçerek dilek tutuyor, şifa arıyor.

Özellikle Cuma günleri büyük bir ziyaretçi akınına uğrayan Şıh Maksut Türbesini, kayalık içerisinde 1 metre yüksekliğinde 1 metre genişliğinde ve 3 metre uzunluğundaki delikli taştan geçenler arasında kadın, çocuk gençler de bulunuyor.

Doktora Darp Olayında 3 Tutuklama Doktora Darp Olayında 3 Tutuklama

Türbe ziyaretine gelen Ramazan Yıldırım urfadasın haber sitesi mikrofonuna şunları söyledi; “Biz de söylentileri duyarak geldik. Duamızı ettik. Delikli taştan geçtik. Dileğimizi tuttuk. “

Aziz Kaya ise “Hastası olan şifa buluyor. Dileği olan herhangi bir sorunu olan bu delikli taşın içinden geçiyor. Kimi şifa buluyor. Kiminin dileği kabul oluyor. Dileklerinin kabul olduğuna dair bir inanç var. Burada duası kabul olanları duydum. Ben de şahit oldum. O yüzden ben de sürekli buraya gidip gidiyorum.” İfadelerini kullandı.

Türbe ziyaretçilerinden Yusuf Doğan “Ben de duyup geldim. Kim bu delikten geçip aşağı inerse duası kabul oluyormuş. Ben de onu duydum geldim. Dileğimin kabul olması için bu delikten geçeceğim. dedi. 

Mehmet Kaya göre çok kişinin duası dileği bu delikli taştan geçince kabul oluyor. Hastalar da şifa buluyor.
İşte O görüntüler