Urfa'da uçak bilet fiyatları her ne kadar artmış olsa da seferlerdeki doluluk oranın yüzde 80 olduğu bildirildi.

Urfa'daki uçak seferlerindeki doluluk oranların yüksek olması turizm şehri olmasına bağlandı

Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor! Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor!

Seyahat Acentesi işletmecisi Ali Canbek, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada  “Uçak seferlerimizde biraz yoğunluk olmaya başlandı. Bölge olarak Göbeklitepe yılı olması turist akını geçen sezona göre daha çok artış görünüyor.

Buda turizmimin buradaki yoğunluğunu ön planda gösteriyor. Burada hem esnaf kazanıyor, hem oteller hem de seyahat acentesi meslektaşlarımız kazanıyorlar. Uçak seferlerinde düşüş olmadı. Geçen seneyle aynı şekilde devam ediyoruz. Uçaklarda doluluk oranımız %80. Bu sezon memnunuz açıkçası.” ifadelerini kullandı.

Uçak bileti satan acente işletmesi Ömer Erbin ise yaptığı açıklamada “Anakara için 900-1000-1100 arası değişiyor. İzmir uçuşlarımız yine aynı şekilde.  Sabiha Gökçen uçuşu yeni havalimanına göre daha uygun. Bu uygunlukta 200-300 TL fark ediyor.  700-800 TL kadar Sabiha Gökçen’e uçuşlar gerçekleşebiliyor. Ama yeni havalimanına 1100-1200 arasında değişiyor.

Şuanda en çok uçuş İstanbul’a yapılıyor ama fiyatlarında yüksek olması sebebiyle yetersiz kalıyor. Çoğu insanımız otobüslere yönelmeye başladılar. Otobüs fiyatları da yükselince kararsız olarak ortada kaldı.

Vatandaşlar zorunlu olmadıkça seyahat etmiyorlar. Bu da uçak seyahatini gittikçe azalttı. Eskiden sabah uçuşuyla giden akşam dönenler oluyordu. Ama şimdi zorunlu olmadıkça kimse uçmuyor. ”dedi.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)