Toplu taşımanın aksaması, vatandaşların yolda kalması derken son olarak da kar küreme araçlarının yetersiz kalması sosyal medyada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e tepkinin çığ gibi büyümesine neden oldu. Şanlıurfalılar Zeynel Başkan’ın bir kez daha sınıfta kaldığını belirtti.
Şanlıurfa’da sabah saatlerine doğru etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Evren Sanayi Sitesi, Akabe ve Sigorta kavşağına kar küreme aracı yollamadığı için araçlar yolda kaldı vatandaşlar işlerine gidemedi. 

EVREN SANAYİ SİTESİ KENDİ İMKANLARIYLA KARLA MÜCADELE ETTİ

Vali Ayhan: Birecik’te TOKİ Konutları En Kısa Zamanda Tamamlanacak Vali Ayhan: Birecik’te TOKİ Konutları En Kısa Zamanda Tamamlanacak

Evren Sanayi Sitesi Kooperatifi  sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Kar yağışıyla beraber sanayi sitemizde kapanan yolları kooperatif başkanlığı olarak kendi imkanlarımızla temizleyerek esnaf ve vatandaşlarımızın durumdan en az seviyede etkilenmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz.” denildi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadelede ilçelerde ve kırsalda karla kapanan yolları açmaya ulaşamadı. Bir çok köy yolu kardan kapandı. Ulaşımda aksamalar başladı. Bazı sürücüler ve vatandaşlar yollarda mahsur kaldı. Karları temizlemek için yola çıkan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kar küreme araçlarının bazıları da yolda kaldığı ileri sürüldü.