Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, dün akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşılan gelinlik giymiş bir çocuk ile ilgili açıklama yaptı.

Video ile ilgili gerekli araştırmanın yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

06.04.2023 günü saat 19.59’da sosyal medya platformu twitter üzerinden  paylaşılan videoya istinaden konu ile ilgili yapılan araştırmalarda; olayın 04.04.2023 günü Eyyübiye ilçesi Şelale Parkı civarında gerçekleştiği, videodaki Eyyübiye Belediyesine ait yelekli şahısların belediye personeli olmadığı, Şelale parkın civarında taş döşeme işi yapan taşeron işçi oldukları tespit edilmiştir.

Vali Ayhan'dan Patlama Sonucu Hayatını Kaybedenlere Baş Sağlığı Mesajı Vali Ayhan'dan Patlama Sonucu Hayatını Kaybedenlere Baş Sağlığı Mesajı

Çocuk Şube Müdürlüğümüzce videodaki mağdurun kimlik tespitine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde mağdurun M.T(2010) olduğu, zihinsel engellinin bulunduğu kendisini ifade etmekte zorlandığı anlaşılmış, mağdurun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği daha sonra videodaki işçilerin söylemlerine istinaden gelinliği çıkardığı ve gelinliğin altında bulunan kendi kıyafetleri ile eve gittiği ve çocuk gelin haberinin asılsız olduğu tespit edilmiştir. Mağdur şahıs işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir.

Mağdurun görüntülerini paylaşan şahıslar hakkında Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirilmesi suçundan işlem yapılmıştır.”