CHP'li, İzmir Şanlıurfa Federasyonu Basın Sözcüsü Erkan Aydınlık, CHP’den İzmir Milletvekili seçilen Mehmet Ali Çelebi’ye İzmir’den mesaj gönderdi

Ergenokan Kumpas davasında teğmenken yargılanan Mehmet Ali Çelebi’nin CHP İzmir Milletvekili seçildikten sonra CHP’den istifa edip daha sonra Muharrem İnce’nin Memleket Partisine oradan da istifa edip AK Parti’ye katılacağı gündeme oturdu.

CHP’liler, Mehmet Ali Çelebi’ye peş peşe tepki gösterirken bir tepki de ŞanlıurfaErkan Aydınlık’tan geldi. İzmir Şanlıurfa Federasyonu Basın Sözcüsü Erkan Aydınlık, Mehmet Ali Çelebi’ye mesajını İzmir’den gönderdi.

“Şanlıurfa’da sandık güvenliği çalışması yaparken Partide emeksiz, zahmetsiz ve masrafsız İZMİR Milletvekili seçilen Çelebi’ye Mesaj var !” başlığı ile sosyal medya hesabından tepkisini gösteren Erkan Aydınlık paylaşımında şu ifadeleri kullandı; 

“Şanlıurfa'da genel seçimde bizlerle çalışıp emek veren Mehmet Ali Çelebi'yi sever ve sayarım ama bazı gerçeklerden bahsetmek gerekirse zorlu cezaevi zamanlarında ona abilik eden ve bu makamda olmasına sebep olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 'na terör yakıştırmasına da şiddetle karşı çıkarım.
Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye Cumhuriyetinde terör saldırısına maruz kalmış ve ülke ikbal için mücadelesinde yeri gelmiş linç girişimi bulunulmuş ve bulunduğu evin yakılması istenmiş tek liderdir. Bu sebeple kişisel menfaatler ve koltuk sevdası uğruna insan biraz ar etmeli. 

2018 Milletvekili seçimlerinde silahların gölgesinde zorlu mücadele ile başarılmış olduğumuz süreci bizzat gören ve şahit olan biri olarak Şanlıurfa'da olduğun halde İzmir Milletvekili seçilen biri olduğun halde sana abilik babalık eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu masaya laf etmen senin haddin değil. 

Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu? Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu?

Unutma ki vefa çok ağır bir yüktür her omuz taşıyamaz. Onlarca hatta binlerce emek veren mücadele eden çoğu zaman maddi ve manevi bedel ödeyen partililer sana yapılan jesti halen bekliyor ve umut ediyor. 

Sen ise yapılan en büyük iyiliği unutmuşsun yazık çok yazık. Ama suç sende değil. Hiç bir emeği olmayan kişi veya kişileri emekçilerin üzerine getirmeyen çalışanlarda ve sen en büyük örneksin. Sonuç hüsran çünkü ebedi kalacak olanlar Cumhuriyet Halk Partisi sevdalılarıdır koltukçular değil!”