DEVA Partisi, kadrosunu siyaset, iş dünyası, yargı ve bürokrasiden yeni katılımlarla güçlendirdi. Genel Başkan Ali Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlenen törende 23 ve 24. dönem Tokat Milletvekili Dilek Yüksel, emekli Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı, SGK Başkanlarından Fatih Acar, KKTC Merkez Bankası Başkanlarından Mehmet Emin Özcan ve Bakan Müşaviri Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürlerinden Hasan Kaplan’a DEVA Partisi rozetlerini taktı.

 Katılım töreninde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Türkiye’nin güçlü bir kadro hareketi olduğunu ve kadrolarını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi. Babacan şu ifadeleri kullandı:

 ‘HER MAHALLEDE DEVA’YA AÇILAN KAPILAR VAR’

“Toplumun kılcal damarlarından partimize doğru akış var. Onun için kendimize ‘ana akım siyasi parti’ diyoruz. Her mahallede DEVA’ya açılan kapılar var. Her mahallenin de DEVA’da yeri var.”

 ‘SAĞIMIZA 28 ŞUBATÇILARI, SOLUMUZA FAİLİ MEÇHULLERLE DOLU 90’LI YILLARIN KARANLIK YÜZLERİNİ DİZMİYORUZ’

“Liyakat yoksa çöküş var. Dürüstlük yoksa numara var. O yüzden sağımıza, solumuza göğsümüzü kabartacak, liyakatli, dürüst kadrolar alıyoruz. Türkiye’nin tertemiz, iyi yetişmiş insanlarıyla omuz omuza vererek çalışıyoruz. Öyle birileri gibi sağımıza 28 Şubatçıları, solumuza faili meçhullerle dolu 90’lı yılların karanlık yüzlerini dizmiyoruz.”

 ‘20. YÜZYILIN FİGÜRLERİNİ YAN YANA DİZMİŞLER, ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ DİYORLAR’

“20. yüzyılın figürlerini yan yana dizmişler, ‘Türkiye Yüzyılı’ diyorlar. Geçen yüzyılda ne kadar büyük varsa o krizi üretenleri yan yana dizip ‘Türkiye Yüzyılı’ masalı anlatıyorlar. Konuşma metinlerine bakın, yaptıklarının tam tersi. Prompterdan hak, eşitlik, birleştiricilik akıyor ama gerçekte kavga, düşmanlık, ayrışma devam ediyor.”

 ‘O SAHNEDE HAKSIZLIK, ZULÜM, BASKI VARDI’

“O fotoğraf sahnesinde haksızlık, zulüm, baskı vardı. Adaletsizlik, ekonomik kriz vardı. Açlık, yokluk vardı. 1994 ekonomik çöküşünün sebebi Çiller vardı. 28 Şubat’ın destekçisi Perinçek vardı. 2001-2002 ekonomik krizinin ortağı Bahçeli oradaydı. 2018’den beri tek imzayla kararlar alan, memlekete çöküş ardına çöküş yaşatan Erdoğan vardı.”

 ‘HEPSİ DEMOKRASİNİN ZARAR GÖRDÜĞÜ DÖNEMLERDE ANA AKTÖR

“Türkiye demokrasisine de savaş açan ekip, aynı ekip. Erdoğan-Bahçeli-Perinçek-Çiller ittifakı tüm demokratik kazanımlarımızı birer birer yok eden ekip. Hepsi demokrasinin zarar gördüğü dönemlerde ana aktör. Geceleri bunların rüyalarını otokratik rejimler süslüyor. O yüzden biz onlara ‘otoriter ittifak’ diyoruz. Cumhur falan yok. Cumhuru düşündükleri yok. Vizyon diye açıkladıkları da içi tamamen boş bir çerçeve.”

 ‘CUMHURİYETİMİZİN YENİ YÜZYILINDA DEVA OLACAK’

“Türkiye’nin yeni yüzyılında bu otoriter zihniyete yer yok. Türkiye’nin yeni yüzyılında kavga, dövüş, hakaret, aşağılama, açlık, sefalet, onur kırıcı muamele olmayacak. Kutuplaştırma, düşmanlaştırma olmayacak. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında DEVA olacak, yeni hikâyeyi DEVA Partisi yazacak.”

 ‘YENİ ANAYASANIZ NEREDE?’

“Sayın Erdoğan hâlâ yeni anayasa sayıklıyor. Takıldı plak. 28 Ocak 2021 tarihinde Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le ilgili partiler arası süreci başlattığımızı ilan ettik. 4 gün sonra ‘Yeni anayasa çalışmaya başlıyoruz’ dedi. Sayın Bahçeli de defalarca yeni anayasa çalışmasını başlatacaklarını açıkladı. Aradan tam 1 yıl 9 ay geçti. Soruyorum Sayın Erdoğan’a: Yeni anayasa hazırlığınız nerede? Biz ilan ettik. Kendi çalışmamızı zaten bitirmiştik. Altı partinin mutabakatıyla mutabakat metnimizi açıkladık. Bizim anayasa değişiklik çalışmamız hazır. Peki, sizin yeni anayasanız nerede?”

 ‘DEVLETİ YÖNETMEK İÇİN HAZIRLANIYORUZ’

“Biz devleti, işi bilen kadrolarla yönetmek için gümbür gümbür hazırlanıyoruz. Partimizde en doğru isimleri bir araya getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Hukuktan ekonomiye, eğitimden sağlığa, tarımdan dış politikaya kadar her alanda en sağlam çözümlere sahip parti olmayı başardık. İlk defa eylem planları açıklayan siyasi parti olarak siyaset kültürümüze devasa bir yenilik getirdik.”

 ‘ELLİ TANE BAKANLAR KURULU ÇIKARTIRIZ’

‘Türkiye’nin en güçlü siyasi kadrosuyuz. Her alanda yetişmiş, işini bilen, tecrübeli kadrolar DEVA çatısının altında. Bu kadrolarla bırakın biri, bırakın onu, elli tane kabine çıkarırız. Elli tane bakanlar kurulu çıkar bu kadrolardan. Her bir bakanlar kurulu da şu ankinden çok daha iyi işini yapar.”

 ‘TANIYANLARIN ‘İYİ İNSAN’ DEDİĞİ ARKADAŞLARIMIZI DAVET EDİYORUZ’

“Kendi alanlarında başarılar ortaya koymuş, kıymetli tecrübeleri olan, tanıyanların ‘iyi insan’ dediği arkadaşlarımızı kadrolarımıza davet ediyoruz. Son aylarda daha önce Bursa milletvekilliğimizi yapmış Sedat Kızılcıklı’yı, Bingöl milletvekilliğimizi yapmış Mahfuz Güler’i aramıza kattık. Geçtiğimiz hafta, Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliği yapmış Tahir Şahin ve Gökmen Türkkan beyleri aramıza kattık.”

HASAN KAPLAN KİMDİR?

Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Taşra teşkilatlarında yurt içinde Milli Eğitim Müdürlüğü dahil öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Yurt dışında Eğitim Ataşeliği ve Müşavirliği yaptı. Hasan Kaplan, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez teşkilatında Bakan Müşavirliği’nin yanı sıra Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü olarak hizmet verdi.