Türkiye’de tüm gıda sektöründe serbest piyasa ekonomisi uygulanırken fırıncıların, rayice bağlı olarak iş yapmasını Şanlıurfalı fırıncılar tepki gösterdi.

Söz konusu durumdan dolayı çok zor durumda olduklarını söyleyen Şanlıurfafırıncılar bir araya gelerek yaşadıkları sorun için basın açıklaması yaptılar.
Şanlıurfa Esnaf Odaları Birliğin bahçesinde toplanan 100 civarında fırıncı adına basın açıklamasını Ahmet Doğan okudu.

“SORUNLARIMIZ İLE İLGİLENEN HİÇ KİMSE YOK “

Yoğun güvenlik önlemi altında basın açıklamasını yapan fırıncı esnafı Ahmet Doğan “Biz Fırıncınlar olarak çok zor durumdayız. Sorunlarımız ile ilgilenen hiç kimse yok “dedi.

“SADECE FIRINCILAR SERBEST PİYASA EKONOMİSİNE GÖRE HAREKET EDEMİYOR”

Tüm gıda ürünlerine Türkiye’de serbest piyasa ekonomisi uygulandığını hatırlatan Ahmet Doğan, sadece fırıncıların rayice bağlı olmasının fırıncıları çaresiz bıraktığını söyledi.

“KEPENK KAPATMA AŞAMASINA GELDİK”

Bu durumun bu şekilde devam etmesi halinde kepenek indirmek zorunda kalacaklarının altını çizen Ahmet Doğan “Bu şekilde de halkımız ekmeksiz kalacak” ifadelerini kullandı.

“FIRINCILAR ODASINI GÖREVE DAVET EDİYORUZ” 

Urfa Tapudaki Vurgun Böyle Önlendi! Urfa Tapudaki Vurgun Böyle Önlendi!

Un fiyatları, odun, maya ve işçi ücretlerinin yüzde 200 ile yüzde 350 oranlarında zamlandığını dile getiren Ahmet Doğan “Fakat biz fırıncı esnafı olarak ekmek fiyatını tatmin edici bir fiyattan satamıyoruz. Bu durum da mesleğimizi bitirme aşamasına getirmiştir.  Fırıncılar odasını göreve davet ediyoruz.  Ve devlet büyüklerimizden fırıncılara destek amacı ile bir adım atılmasını bekliyoruz.”