Urfadasın haber sitesi olarak Şanlıurfalılara “Sizce Şanlıurfa’da trafik kurallarına uyuluyor mu? diye sorduk herkes gereksiz yere korna çalınmasından dert yandı.

Şanlıurfalı Musa Tunalı da onlardan biri. Mustafa Tınalı, Urfadasın haber sitesi mikrofonlarına şunları söyledi; “Maalesef trafikte yayalara hiç yol verilmiyor. Öncelikle gebe kadınlara bayanlara yol verilmiyor. Gelişi güzel araçları park ediyorlar. Yarım saat, 1 saat trafik tıkanıyor. Ben kendi gözümle şahit oldum. Emniyet kemerleri takılmıyor. Sürücüler, en basit bir şeyde hemen korna çalıyorlar.”

Araçların gelişigüzel park edilmesinden ve gereksiz yere korna çalınmasından rahatsızlığını dile getiren Yaşar Beyazkuş, Urfa’nın bu konuda bir arpa boyu yol alamadığından yakındı.

Ahmet Furkan Tunalı da “Ben motor kullanıyorum. Hiçbir şekilde motor kullananlara yol vermiyorlar. Trafik kurallarına kesinlikle uymuyorlar. Yayalara sürekli korna çalıyorlar. Emniyet kemeri takmıyorlar. Yayalara yol vermiyorlar. Trafikte bir şey indirileceği zaman beklemiyorlar.  Urfa’da trafik düzeni yok diye biliriz. ”dedi.