Şanlıurfalılara, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşınızda görseniz ona ne söylemek istersiniz” diye sorduk. Bakın ne cevap verdiler!

Ulaştırma Altyapı Bakanlığı, Urfa’ya 20 Yılda Ne Yaptı? Ulaştırma Altyapı Bakanlığı, Urfa’ya 20 Yılda Ne Yaptı?

Şanlıurfalı vatandaşlar bazıları, “Orta tabakadaki insanların durumunu görmesini isterdim.” dedi Bazıları da “Bütün temel eşyaları kendimiz üretebiliyorken bu pahalılık neyin nesi diye sormak isterdim” ifadelerini kullandı.

 ‘’KİMSE AÇ DEĞİL MİLLET ÇALIŞMIYOR’’ 

Şanlıurfalı İsa Kaynak: ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı karşımda olsa; Kimse aç değil millet çalışmıyor derdim. Ben bu yaşta çalışıyorum ama şimdikiler çalışmıyor. Benim babam hastaneye yatırdılar bir lira bile para vermedik. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun başımızdan eksik etmesin derdim. ”şeklinde konuştu.

‘’ORTA TABAKADAKİ İNSANLARIN DURUMUNU GÖRMESİNİ İSTERİM’’

45 yaşındaki Şanlıurfalı Mehmet ise ’’ Cumhurbaşkanımız karşımda olsa ona orta tabakadaki insanların durumunu görmesini söylerdim. Benim yaşım 45 olmuş ama bir yere çalışmaya gidiyorum yaşımı soruyorlar. İŞKUR’a gidiyoruz dört ay çalıştırıyorlar sigorta yapıyorlar dört ay sonra işten çıkarıyorlar. Sigorta açık kalıyor onun içinde hiçbir sosyal yardımdan faydalanamıyoruz. İnsanlar bu konuda çok zor durumda’’ dedi. 

‘’BU PAHALILIĞIN SONU NEREYE VARACAK’’ 

Şanlıurfalı Ahmet Yıldırım İzollu da ’’ Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ı karşımda görsem ilk diyeceğim bu pahalılığın sonu nereye varacak. Vatandaş perişan, mağdur buna bir çare bulun. Bizim milletimize her şeyin en güzeli yakışır onun için buna biran önce bir çözüm bulunmalı. Kendi memleketimizde neden böyle bir durumdayız’ ’cümlelerini kullandı. 

‘’HER ŞEY BİZİM KENDİ ÜRÜNÜMÜZ İKEN BU PAHALILIK NİYE’’

Şanlıurfalı İdan Siri; ’’ Her şey bizim kendi ürünümüz iken bu pahalılık niye. Fakir, fukara perişan halde kimse kendini geçindiremiyor. Elektrik, su faturalarını ödeyemiyoruz. Onun için biran önce buna bir el atılmalı’’ dedi. (Payam KAYA’nın Haberi)