Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü (TKDK) Sadık Yetim’in görevden alınmasına halen tepkiler dinmezken yeni koordinatör Adıyaman Milletvekilinin akrabası ve bacanağı olduğu iddia edilen Serkan Aydın koltuğuna oturdu,  ilk pozunu verdi.

Bu arada TKDK'da danışmanlık yapan ve 30'a yakın onay bekleyen projesinin olduğu ileri sürülen Serkan Aydın'ın, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğüne atanmasına birçok kesim tepki göstermişti. Serkan Aydın’ın aynı kurumda eşinin de uzman olarak çalıştığı ileri sürülmüştü.

SERKAN AYDIN KİMDİR?

Şanlıurfa’da 8 Saat Sonra Bir Kız Çocuğu Enkazdan Çıkarıldı Şanlıurfa’da 8 Saat Sonra Bir Kız Çocuğu Enkazdan Çıkarıldı

1976 Adıyaman doğumlu Aydın, ilk orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamlamış olup, Üniversite öğrenimi için Bursa’ya gitmiştir. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olduktan sonra 2013-2014 yıllarında Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları” bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2015 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları” bölümünde başladığı Doktora eğitimini Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesinde tamamlamıştır. Ayrıca ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirmiştir.

2000- 2006 yılları arasında Veteriner ve Tarım Danışmanlığı görevini yaptıktan sonra, 2006 yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Mardin Tarım Müdürlüğü’ne veteriner hekim olarak atanmıştır. 2008 yılından sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Şanlıurfa Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğü, 2009-2015 tarihleri arasında Mikrobiyoloji Laboratuar Şefliği, 2015-2020 tarihlerinde ise Kars ve Şanlıurfa’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda Uzman olarak çalışmıştır. 2020 yılından itibaren 2 Ocak 2023’e kadar Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Ana Bilim Dalında Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaya devam etmiştir. Akademik hayatında uluslar arası hakemli dergilerde onlarca makale ve uluslar arası bilimsel toplantılarda sunulan bildirilere sahip olan Aydın, hayvan sağlığı ile ilgili projeler de yürütmüştür. 2 Ocak 2023 te ise TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü olarak atanmıştır.

Sadık Serkan Aydın iyi derecede İngilizce bilip evli ve dört çocuk babasıdır.