Sultan Şehir Sivas’tan,  Peygamberler şehri Urfa’ya atanan Vali Salih Ayhan’ın, Sivas’a hüzünlü vedası Kanal 58 Televizyonunda ekranlara geldi.

Urfa’ya atanan Sivas Valisi Salih Ayhan’nın, babası Ednail Ayhan’nın da oğlunun Sivas’tan tayinin çıktığını duyunca ağladığı öğrenildi. Sivas’ta katıldığı Kanal 58 Televizyon’unda Muhammed Saygı’nın Gündem Özel programında Vali Salih Ayhan’ın, duygusal anları dikkat çekti.

Gözden kaçırmayın

Urfa'da Rus Menşeili Suikast Silahı Yakalandı Urfa'da Rus Menşeili Suikast Silahı Yakalandı

Ayrılık Şarksı eşliğinde Vali Salih Ayhan’ın farklı zamanlardaki konuşmalarının yer aldığı klipte anne ve babasının açıklamalarına da yer verildi. Vali Salih Ayhan, Kanal 58 Televizyonunda ekrana gelen programda Sivas ile arasında duygusal bir bağ oluştuğunu kamu görevi yaptığı iller arasında Sivas’ın kendi için farklı ve müstesna bir yerinin olduğunu anlattı.

Vali Salih Ayhan’ın, aynı duygusal bağı Urfa’da da kurması bekleniyor.  Sivas’ta spor karşılaşmalarını ihmal etmeyen çocuklar tarafından ve Sivas halkı tarafından çok sevilen Vali Salih Ayhan, Şanlıurfaspor içinde aynı heyecanı duyacağı tahmin ediliyor.