Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, hafta sonu katıldı Beyaz TV’nin Marka Şehirlerinde sadece karma OSB’de şuan 113 fabrika inşaatı yükseldiğini söyledi. Vali Ayhan, 90 yeni fabrika içinde yer tahsisi yapıldığını açıkladı. Şanlıurfa 1. OSB’sinde 30 bin kişinin istihdam edildiğini aktaran Vali Ayhan bu rakamı 60 bine çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdi.

OSB MÜDÜRÜ OSMAN OKTAY:ŞANLIURFA 2 YIL SONRA ADINDAN DAHA FAZLA SÖZ ETTİRECEK

Aynı programda konuşan Şanlıurfa OSB Müdürü Osman Oktay, 6.Teşivik bölgesinde yer aldıkları için yatırımcılara bedava yer tahsisi yapmalarının yanı sıra yatırımcılara daha birçok kolaylığı sağladıklarını vurguladı. Yatırımcıları Şanlıurfa’ya beklediklerini ve davet eden Osman Oktay, Şanlıurfa’nın 2 yıl adından daha fazla söz ettireceği belirtti. 

2012 yılında Şanlıurfa’nın 6. Teşvik illeri arasında girmesiyle Devletimizin verdiği hibelerin şehrimize çok büyük faydası oldu. Sanayicilerimiz ve yatırımcılarımız bu teşviklerden faydalanıyorlar. 6. Teşvik Bölgesinde yer almamızın yatırımcılar için en büyük avantajı yatırım yerinin bedelsiz tahsisi. Ama biz bununla yetinmiyoruz, sayın valimiz bizim yönetim kurulu başkanımızın öncülüğünde ilimizin bürokratlarıyla beraber elimizden gelini yapıyoruz. Şanlıurfa inşallah 2 yıl sonra ülkemize sağladığı katma değerle adından daha fazla söz ettirecektir. Yatırımcılar zaten geliyor. Gelmeye de devam etsinler. Urfa üretiyor, daha fazla da üretmeye devam edecek” dedi.

Büyük Sanayi Tesisleri Ve Elektrik Üretiminde Kullanılan Gaza İndirim Büyük Sanayi Tesisleri Ve Elektrik Üretiminde Kullanılan Gaza İndirim

MUSTAFA BADILLI: URFA'NIN İHRACATININ 1 PUAN ARTMASI 500 KİŞİNİN İSTİHDAMINI SAĞLAR

Son 10 -15 yıldır Ar Ge projeleri ile tanıştıklarını söyleyen OSB’deki yatırımcılardan Mustafa Badıllı ise  “Devletimizin verdiği imkânlarla yaptığımız Ar Ge’lerle pompa ihracat yapıyoruz. Tarımsal, itfaiyelerde, ilaçlamalarda kullanılan pompalardır. Devlet-Üniversite ve sanayici iç içe olduğu sürece başaramayacağımız bir şey yok. En büyük hedefimiz Urfa’nın ihracatını artırmak. Urfa’nın ihracatını 1 puan artırırsak 500 kişinin istihdamı sağlamış olacağız. ”ifadelerini kullanmak. 

Bu arada geleceğin Çin’i olma yolunda ilerleyen Şanlıurfa son yıllarda ayakkabıcılar için bir cazibe merkezi oldu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Şanlıurfa’ya gelen iş insanları 20 ayakkabı fabrikası kurdu. Ayakkabı sektöründe üretilen ürünler ise Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediliyor.