Şanlıurfa'ya atandığı günden buyana temposunu düşürmeyen Vali Salih Ayhan, adeta Şanlıurfa'nın emarını(MR) çekiyor.

vali salih athan emarını çekiyor

Şanlıurfa Valiliğine atandığı ve göreve başladığı günden buyana, hayırlı olsun ziyaretlerine geleceklere kendisi ziyaretlere giden ve gittiği kurumlardan brifingler alarak kurumları tanımaya çalışan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa’nın Emarını (MR) çekiyor.

FTMWRKYWYAEM4Df

Vali Salih Ayhan, kentin emarını (MR) çekmesiyle de Şanlıurfa’da gelişecek ve gelişmesi muhtemel her olayda hızlı çözüm üretme kabiliyetini ortaya koyacak. Vizyonu ve ufku ile Şanlıurfa’ya değer katması beklenen Vali Salih Ayhan’ın heyecanın temposunun ilk gündeki gibi devam edeceğe benziyor.

Şanlıurfa’ya atandığı ilk günde soluğu Balıklıgöl, tarihi çarşılar ve Şehitlikte alan Vali Salih Ayhan, o günün ertesi sabahında ise Göbeklitepe’nin yolunu tutmuştu.
Vaktinin büyük bir bölümünü halkın arasında olmaya, kurumlarla toplantılara ayıran Vali Salih Ayhan, hafta sonlarında da hafta içi mesaisinden daha fazla çalışıyor.

FTwuLIzXEAAs2Vp

KISA SÜREDE KURUMLARI TANIDI, HALKLA KENDİNİ SEVDİRDİ

Kısa sürede kurumları tanıyan, muhtarlarla buluşup, sanayicileri ve esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa’yı avucunun içi gibi kavramaya çalışırken halkla arasındaki enerji ve sinerji mayası da tutmuş gibi görülüyor. Tıpkı Sivas’ta sevildiği gibi Şanlıurfa’da da sevilmeye başlayan Vali Salih Ayhan’ın Şanlıurfa’nın reytingini artıracağa benziyor.

İLK İLÇE ZİYARETİNİ SURUÇ’A YAPTI

İl Jandarma, İl Emniyet Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaretlerin ardından ilk ilçe ziyaretini Suruç’a gerçekleştiren Vali Salih Ayhan’ının ikinci ilçe ziyareti Birecik’e olmuştu.

Akabe Mesire Alanında Ağaçlandırma Çalışmaları İncelendi Akabe Mesire Alanında Ağaçlandırma Çalışmaları İncelendi

FTmaRsaWUAY7M_t

ŞANLIURFASPOR VE EĞİTİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS OLARAK GÖRÜLÜYOR

Geçmişte Millî Eğitim Bakanlığında önemli görevlerde bulunmasından dolayı Şanlıurfa İl Milli Eğitime, Milli Eğim Müdüründen daha fazla hâkim olan Vali Salih Ayhan’ın, spora, özelikle futbola düşkünlüğü, Şanlıurfaspor için bir şans olarak görülüyor. Sivasspor’a desteği düşünüldüğünde Şanlıurfaspor’u şampiyonluğa taşıyacağına inanılan Vali Ayhan’dan Şanlıurfaspor taraftarların da beklentisi oldukça yüksek.

FTnx0qGWAAAD5eH

Şanlıurfa turizmini de çok önemseyen Vali Salih Ayhan’ın, Ankara bürokrasisindeki arkadaşları, dostları, geçmişteki mesai arkadaşlarının fazla olmasıyla da kentte, Şanlıurfa’nın sorunlarına hızla çözeceği beklentisi oluştu.

Önümüzdeki günlerde, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın kente olan katkısının fazla konuşulmaya başlanacağı belirtiliyor.
FT3utPMWUAEqnLJ