Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı'nı seçmek için 2. turda sandık başına yeniden gidecek. Ata ittifakının adayı Sinan Oğan ise, ikinci tura kalan adaylardan tercihini Cumhur ittifakından yana kullanacağını açıkladı.

 2.turda yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sinan Oğan’ın cumhur ittifakını destekleyeceğini açıklamasının ardından Şanlıurfalıların yorumları şu şekilde,

Bu coğrafyada olup biten acılar üzerinden bir koltuk arayışı olduğunu vurgulayan Ali Taylan isimli vatandaş, Her dönemde Sinan Oğan gibi siyasetçilerin olduğunu ve bizleri yanıltmadığını söyledi.

 Sinan Oğan milliyetçi kökenli bir siyasetçi olduğunu ve baktığımız zaman diğer milliyetçiler gibi dün söylediklerinin tam tersini bugün söylediğini görüyoruz dedi.

Taylan, Demek ki vaatler verildiği için Cumhur İttifakına geçildi. Ülkede dünden, bugünden hazreti Ömer’in adaletinden bahsedenler, bu ülkede hak hukuk adalet ve secdeye değmiş insanlardan kötülük gelmez diyen insanlar baktığımız zaman bu ülkede yatağa aç giriyorlar.

Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakını seçmesinin gayet doğru ve yerinde bir karar olduğunu çünkü Sinan Oğan’a gelen oylar ülkücüler ve kararsız olan oy kesimden geldiğini açıklayan Mehmet Akça, ’’Sinan Oğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleseydi kimseden oy alamayacaktı.

Sinan Oğan’a oy veren kesim Erdoğan’a oy verecek. Bizler Erdoğan’ı desteklediğimiz için bu yerinde bir karar oldu. ‘’sözlerinde bulundu.

Üniversite öğrencisi Senem Eriş isimli vatandaş ise,’’ Sinan Oğan’ın cumhur ittifakını destelemesine şaşırmadım çünkü ülkücü temelli bir insan.

Halkı desteklemeyeceği ve halk temelli bir seçim yapmayacağını hepimiz biliyorduk. Sinan Oğanın Çok etkili ve kilit bir rolü yoktu.

Cumhur ittifakına geçti diye çokta bir şey değişmeyecektir. Çünkü onun kitlesi ona bağlı kalmayacaktır. Ben yerinde bir karar olduğunu düşünmüyorum.’’ ifadelerine yer verdi.