2021 yılının kasım ayında yaşanan çökme dolayısıyla restorasyon ve tadilat çalışmasını alan firma 1 yıl çalıştıktan sonra işi bıraktı. Ardından uzun süre çalışmaların durduğu Balıklıgöldeki çökmenin yaşandığı bölgede 10 önce bu kez Eyyyübiye Belediyesi el attı. Çalışmalar devam ederken yaklaşık 3 ay önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremde Şanlıurfa da etkilendi. Ardından Şanlıurfa’yı sel vurdu. Tufan üstüne tufanın yaşandığı Şanlıurfa’da, Balıklıgöl’deki tadilat da durdu.

Turizm sezonun açılmasıyla Balıklıgöl’deki inşaat görüntüsü vatandaşların tepkisini çekti. Söz konusu inşaatın ağır aksak ilerlemesine bir anlam veremeyen vatandaşlar, turizm sezonunda Balıklıgöl’deki inşaatın kötü bir görüntü oluşturduğunu söyledi.

İskenderun’dan misafirlerimiz gelmiş onları gidip aldıktan sonra Balıklıgöle gezmeye getireceğini söyleyen Fehmi Yıldız:’’ Geçen senelerden beridir bu görüntü hep aynı hiçbir ilerleme yok hiç güzel bir görüntü değil. Ama bizim insanlarımızın başına bir şey gelmeden bir şeyler yapılmıyor. Şimdi burada bir şey olsaydı bir hafta sonra yapılırdı.’’ dedi.

Balıklıgöl’e ailesi ile birlikte gezen Hüseyin Keskin isimli vatandaş ise, Balıklıgöl’ün depremden bu yana biraz hasar aldı ama geçen haftaya göre daha temiz bulduğunu söyledi.

Keskin,’’ Bu tadilat ise baya bir uzadı onun nedenini ise bilemiyoruz. Burada sürekli bir çalışmanın olması güzel değil. ‘’ifadelerinde bulundu.