Emekli maaşının en az 10.000 TL olması gerektiğini söyleyen İbrahim Demirkol; “Asgari ücretli çalışan birine 11.500 veriliyor memura 22.000 veriyor kesintileriyle 25.000 veriyor, ben bağ kurluyum %19 veriyor yoğurdun kilosu 15 TL bugün ise 20 TL olmuş, çay 250 TL’ydi 300 TL olmuş tavuk alıyordum 40 TL ’ye şuan 70 TL olmuş nasıl yapalım geçinemiyoruz zor ne yapalım. Aldığımız parayla ne yapa biliriz 7000 TL maaş alıyorum 4000 TL kiraya gidiyor bana 3000 TL kalıyor geri kalan parayla faturalara gidiyor. Bana göre emekli birinin maaşı en az 10.000 TL olmalı.”
Ülkemizin gerçeklerini artık kabul etmemiz gerektiğini söyleyen Ünal Bey; “Ülkemizin gerçeklerini artık kabul etmemiz lazım ülke ekonomisi ne kadar iyi duruma gelecek olursa zamlar bir daha olmaz veya azalır ancak şu anda ülkemizde bir kriz yaşanıyor bu krize bağlı olarak da ister istemez çiftçinin de memurun da emeklinin de alım gücü düşüyor bu zamlarda bizlerin yaşam kalitesini etkiliyor ama bu enflasyondaki artışlar bugün ilk defa olan bir şey değil Türkiye’de zaman zaman bu krizler görülmüştür ama krizler gelip geçicidir. Ekonomi bugün kötüdür yarın düzelir. Önemli olan bizim tasarruf etmemiz, üretmeden yaşayalım anlayışıyla bu zamlar bizleri etkilemeye devam eder.” 
İnsanların kıt kanat geçindiklerini söyleyen Nurullah Yıldız;“Emekli maaşı en az 12.500 TL olmalı şuan ki emekli maaşı yetmiyor her şey pahalı nasıl yetsin ki aldığımız birçok şeyden kısıyoruz meyve alamıyoruz. Ben emekliyim ama ikinci bir iş yapıyorum çünkü çalışmak zorundayım. Bugün 10 milyonun üzerinde emekli var bu insanlar kıt kanat geçiniyorlar.”