Türkiye’nin en genç nüfusa sahip illerinden biri olan Şanlıurfa’da vatandaşlar Şanlıurfa’nın en büyük 3 sorunu nedir diye sorduk vatandaşlar ise: “işsizlik, sıcaklık, zam, istihdam, yol yapıları, parklar gibi daha bir sürü örnek verdiler.

Hasan Aslan

“Urfa’nın en büyük sorunu işsizliktir. Çünkü Türkiye de tarım işçilerinin yüzde sekseni Urfa’dan gidiyor. İkinci sorunu alt yapısı sağlam değildir bunlar çok önemli. Üçüncü sorun ise çiftçilerin elektrik eksikleridir. Bana göre Urfa’da daha fazla organize olması lazım bana göre. Tarımda su geldiği halde arpa dışında bir şey ekilmediği için insanlar işsiz kalıp dışarı kaçıyor." ifadelerini kullandı. 

İbrahim Halil Kaygan

"Birçok sıcak olması sanıyorsun cehennemin borusu Urfa’dan gidiyor. İşsizlik var diyorlar işsizlik yok diye bir şey yok sadece gençler iş beğenmiyorlar. Kısacası Gençlerimiz rahata alışmış adamlar oturduğum yerden para kazanayım hesabı yapıyorlar Avrupa’daki insanları özeniyorlar neden çünkü hayatı günü birlik yaşıyorlar. Okumamışsın etmemişsin diyorsun Urfa’da iş yok Urfa’ya kurban olasınız."  dedi