Yaz aylarında hava sıcaklığının 40-43’ü bulduğu kentte vatandaşlar, klima alımına yöneldi. Vatandaşlar uygun klima ararken fiyatlar ise cep yakıyor. Her ay klimalara ortalama yüzde 5 ile 10 arasında zam geldiğini ifade eden esnaflar, vatandaşların yoğun talebinin olduğunu ifade etti. 
 “BÜTÇESİ OLMAYAN İNSANLARIN ALAMIYOR”
Osman Demir; “Klima satışları kötü, fiyatların artışından dolara bağlı olduğu için millet alamıyor maddi durumu olmayan insan alamıyor. Fiyatlar toptancılara, dolara, Euro ya göre değişiyor. İkisi de pahalı olduğu için ikisi de tercih edilmiyor edilse de klima satışları daha çok tercih ediliyor onu da bütçesi olan insanlar alıyor bütçesi olmayan insanlar alamıyor” dedi. 
“MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ŞİKÂYET EDİN” 
Ahmet Karakaş; “Klima satışlarımız iyi ama montajlarda sıkıntı var. Teknik servisler bir klimaya en az 3 hafta süre veriyor. Bu müşteri neden alıyor faydalanmak için ama şuan servislerin hiç biri yardımcı olmuyor. Montajlarımız geri geliyor müşterilerle yüz göz oluyoruz, müşterilerle tartışıyoruz, müşteri hizmetlerini arıyoruz bizi geçiştiriyorlar. Yani hiçbir faydası bize yok. Bu yıl ki kadar hiçbir zaman Urfa rezil olmadı servislerden şikâyetçiyiz. Normalde klima ama montajlarda aksaklık olduğundan dolayı pervaneler daha çok tercih ediliyor. Sizleri uyarıyorum müşteri hizmetlerini şikâyet edin onlarda bu montaj sorununu gidersinler” kelimelerini kullandı.
“ALACAKSANIZ SON GÜNE BIRAKMAYIN” 
Mehmet Ali Arpit; “Bir ay önce klima satışları iyiydi bu sıralar biraz kötü, çünkü geceleri havalar serinliyor serin olduğu için millet klima almıyor bu günlerde havalar ısındı bu yüzden önümüzdeki haftalar da artacağını düşünüyoruz. Şuan fazla talep olmadığı için makul fiyatta ama talep artarsa ürün azalırsa fiyatı artacağını düşünüyoruz şuan stoklarda yeteri kadar var ama sıcaklığın olağan dışı olacağını düşündüğümüz için Ağustos ayında daha çok rağbet görecek. Klima daha çok tercih ediliyor. Vantilatör Urfa sıcağına karşı çıkamayacağı için klima daha çok tercih ediliyor. Sizlere tavsiye alacaksanız son güne bırakmayın” dedi.