İftar sofralarını özenle hazırlayan Urfalılar sofralarının vazgeçilmez tatları arasında bulunan halka tatlıyı yoğun ilgi gösterirken baklava ve diğer tatlı çeşitlerine ise fiyatların yüksek olmasından dolayı eskisi kadar tercih etmiyorlar.
Ramazanda tatlılarımıza rağbetin oldukça yüksek olduğunu ve işlerin ise üç dört kat arttığını belirten Mehmet Şirinçakırcı,’’ Tatlılarımızın kilosu 45 liradan başlıyor cevizli olan 65 lira. Geçen sene 25 lira olan tatlı bu yıl 45 liraya yükseldi çünkü geçen sene aldığımız şeker ve malzemenin fiyatı uygundu bu sene ise fiyatların yükselmesiyle birlikte tatlılarımızda da bir yükselme oldu.’’ sözlerinde bulundu.
Tatlı ustası Mustafa Uçar ise,’’ Ramazana özel güllaç, cevizli baklava, fıstıklı baklavalarımız var. Ama ramazan ayı dahilinde eskiye oranla fiyatlarda artış var. Şu an en düşük cevizli olan baklavalarımız 70 liradan başlıyor fıstıklı baklava 150lira. Vatandaş artık alamıyor. Satışlarımız geçen senelere göre bu sene çok fark etti. Eskiden bir bereket vardı evine giderken tatlı almaya çalışırdı şimdilerde ise öyle bir şey yok.  Alan kişi bile artık az alıyor.’’ dedi.