Şanlıurfa’da 14-15 Martta yaşanan sel felaketinden sonra berraklaşmaya başlayan Balıkgöl’ün suyu, ikinci sel felaketiyle çamur rengine dönüştü.
Balıkların başına birçok şey geldi. Önce depremden su çamurlaştı bir süre sonra düzeldi ve arkasında sel oldu. Depremden dolayı minare yıkıldı daha sonra su taşkını oldu ve Balıklıgöl’ün başına gelmeyen kalmadığını söyleyen Bünyamin Çiftçi,’’ Dışarıdan gelen misafirlerimiz tarafından balıklara verilen simitten ve mayalı yiyeceklerden kaynaklı balıkların sayısında azalma oldu.
 Balıklıgöl’e gelen misafirlerin ziyarete daha uygun ve saygı gösterecek şekilde giyinmelerini beklerim. Hz. İbrahim makamını ziyaretten dolayı bu konuda biraz saygı beklerim.’’ dedi.

Aziz Altay isimli vatandaş ise, Selden dolayı dağdan gelen sular Balıklıgöl’ün suyuna karıştı ve su bulanıklaştı, balıklarımız bu sebepten görünmüyor. Balıklarımızda hiçbir sıkıntımız yoktu. Şu an su çamurlu olduğu için görünmüyor.

 ‘’Daha önce Balıklıgöl’ de suyun bulanıklaştığını ve balıkların kaybolduğunu görmedim. ‘’diyen Mehmet Ali İmam, Allahtan gelen bir felakettir. Selden sonra bende balıkları gelip görmek istedim. Normal şartlarda balıkların başına böyle bir şey geldiğini görmedim.