Ancak Ramazana sayılı günler kala peygamberler şehri Şanlıurfa’da, vatandaşlar ilk oruç, ilk sahur ve ilk iftarı sabırsızlıkla bekliyor.
‘’KALP HASTASI OLMAMA RAĞMEN RAMAZANI HEYECANLA BEKLİYORUM’’
Bunlardan biri de kalp hastası olan 60 yaşındaki Emin Çubuk. Ramazana hazırlığını yaptığını ve kalp hastası olmasına rağmen her yıl orucunu tuttuğunu dile getiren Emin Çubuk “Kalp hastası olmama rağmen heyecanla ramazanı bekliyoruz. Ramazana hazırlıklıyız. Alışverişimizi de yaptık. Etlerimizi, Bakliyatlarımızı aldık. “ dedi.
Şanlıurfalı Filiz Hanım ise deprem korkusundan dolayı her hangi bir hazırlık yapamadıklarını belirterek bu duruma alışıp ramazan hazırlığı yapmak zorunda olduğunu da dile getirdi.
Hayatın bir şekilde devam ettiğini aktaran Filiz Hanım, ne olursa olsun depremin korkusuna rağmen ramazanda ibadetlerini yapacaklarını vurguladı.
‘’EMEKLİ MAAŞIYLA NE GELİYOR Kİ RAMAZAN HAZIRLIĞI YAPALIM’’
Ramazanda depremzedelere yardım yapılması önerisinde bulunan Şanlıurfalı Mahmut Kaya, “Mesela biz ramazan için hiçbir hazırlık yapamadık. Emekli maaşıyla ne geliyor ki hazırlık yapalım. İnşallah 2023 yılında mevcut hükümet değişirde bizde rahatlarız. Bu arada fitrelerimizi depremzedelere vermeye önem gösterelim. ”şeklinde konuştu.

(ÖZEL HABER:PAYAM KAYA-SÜMEYYE ALDAŞ)