Milletvekillerinin birçoğunun sadece para için aday olduğunu düşünen Bozan Gür, “HDP dışında Milletvekili görmek istemiyoruz. Halka en yakın davranan yardım eden partidir. Milletvekillerin çoğu para için Ankara’ya gidiyor. Halkını düşünen, gençleri düşünen yok. 
Şanlıurfa’da eskiden en güçlü parti Ak parti ve HDP idi şu an CHP de iyi durumda. Ama önemli olan Milletvekili seçildikten sonra memleketini ve halkını unutmayacak olmaları.’’ dedi.

Metin İnanır isimli vatandaş ise:’’ Milletvekili olarak açıkçası kimseye görmek istemiyorum. Şu ana kadar Ak Parti ve HDP vardı ama şuan Ak Parti’nin karşısına kim çıkarsa çıksın Millet İttifakına vereceğim. 
Türkiye’nin ekonomisi ortada başka illerde Şanlıurfa’ya makarnacı diyorlar. Bu ne kadar kötü ne kadar ayıp bir şey. Bu yüzden bu seçim artık gençlerin seçimi, gençler önünü görüp fırsatı değerlendirsinler. Ben emekliyim kendimi değil çevremi ve gençleri düşünüyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Önüne gelen aşiret sahiplerinin Milletvekili aday adayı olduğunu belirten Mustafa Aslan, “Şanlıurfa’da en güçlü parti Ak Parti bunu herkes biliyor. AK Parti olduğu sürece Urfa’da siyasetin yönü değişmez. Çünkü Ak Parti her zaman iktidara yönelik olduğu için kolay kolay değişmez.” değerlendirmesinde bulundu.