Şanlıurfalı depremzedeler, depremin ardından oluşturulan 10 bin liralık "Hane Başı Destek Ödemeleri"ni almak için Ziraat Bankası şubesi önünde metrelerce kuyruk oluşturmuştu.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından konutları hasar gören Şanlıurfalı depremzedelere yönelik 10 bin lira tutarındaki "Hane Başı Destek Ödemeleri" verilmeye devam ediyor.

AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleştirilen ödemeler, kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak yapılıyor.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Yedek Üyesi Vildan Polat,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa’da depremzedelere şuana kadar 683.394.605 TL tutarında ödeme yapıldığını duyurdu.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Yedek Üyesi Vildan Polat yaptığı sosyal medya hesabında “Şanlıurfa'mızda, deprem sonrası şu ana kadar hasarlı olduğu tespit edilen ve sisteme girilen Ağır-Orta ve Az hasarlı yapılar için hane başı 10.000 TL olmak üzere 68.341 vatandaşımıza 683.394.605 TL tutarında ödeme yapılmıştır. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. “dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber