Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat günü 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem Şanlıurfa’yı da derinden sarstı.
Depremler sırasında binlerce bina çöktü, binlerce kişi enkaz altında kaldı. 45 binin üzerinde kişinin can verdiği depremler, 11 ili etkiledi.

ŞEHİRLER ADETA KİMLİK DEĞİŞTİRDİ

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkım olurken, şehirler adeta kimlik değiştirdi.

Artçıların şiddetle sürdüğü şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu ise hayatta kalabilmek için yollara döküldü. Deprem bölgesinde kalanlar da çadırlarda ve konteyner evlerde kalmaya başladı.

AK Parti, Fahrettin Koca’yı Urfa’dan mı Aday Gösterecek AK Parti, Fahrettin Koca’yı Urfa’dan mı Aday Gösterecek

VİLDAN POLAT ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Bazı şehirlerde hasar tespit çalışmaları, bazılarında da enkazların taşınması devam ederken AK Parti MKYK yedek Üyesi Vildan Polat, mahalle mahale, ilçe ilçe dolaşarak deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almaya devam ediyor.

Vildan Polat’ın bugünkü durağı ise Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi oldu. AK Parti Hilvan İlçe  Başkanlığını  ziyaret ederek, İlçe Başkanı Mustafa Cidir’den ve yönetim kurulu üyelerinden, deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hilvan ziyaretinde Doğrular Mahallesi, Mahalle Başkanı Merhum Selahattin Öbek’in taziyesine de katılarak başsağlığı dileklerinde bulundu.