HEP-SEN Şanlıurfa Şubesi, Viranşehir Devlet Hastanesi'nde hemşireler ve ebelerin, yetkileri dışında görevlendirilmesi ve mobbing uygulamalarıyla karşı karşıya kaldığı iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

Viranşehir Devlet Hastanesi'nde, halk sağlığının tehdit altında olduğu, çalışanların uzmanlığı dışında, görev ve yetkisi olmayan işlerde zorla çalıştırıldığı ileri sürüldü.

HEP-SEN Şanlıurfa Şubesi'nin yaptığı basın açıklamasında "Bu hukuksuzluğa sessiz kalan, müdahale etmeyen yönetim ve sendikalar bu suçun ortağıdır." denildi.

Eyyübiye’de Ücretsiz Sağlıklı Hayat Merkezleri Hizmete Girdi Eyyübiye’de Ücretsiz Sağlıklı Hayat Merkezleri Hizmete Girdi

HEP-SEN Şanlıurfa Şube Başkanı Uzman Hemşire Beytullah Kara ise Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'a seslenerek "Sağlık çalışanlarına, görevi ve yetkisi olmayan işleri yapması için baskı uygulandı, itiraz edenler ise başka hastaneye görevlendirildi. Sayın Valim  Hasan Şıldak bilginiz dahilinde mi?"dedi.

HEP-SEN  Güneydoğu Bölge Başkan Yardımcısı İsmail Demir de "Bulunduğumuz ay içerisinde ebe eksiği olduğu için kadro açan Viranşehir Devlet Hastanesi başka bir hastaneye eğitim adı altında ebe görevlendiriyor. Eksik yoksa neden kadro açıyor? Eksik varsa neden ebe görevlendiriyor?" sorusunu yönetti.

HEP SEN Genel Başkanı Yunus Şimşek "Düzen dedikleri sömürü sisteme karşı önce insan ve adalet diyen, mevcut olmak yerine; başını kaldırıp var olanlara selam olsun! Şanlıurfa Eylem Akar Yaşar Şubemize ve tüm yöneticilerimize minnettarız." dedi.

Editör: Urfadasin Haber