Yıldırım yaptığı açıklamada:’’ Öncelikle yaşanan deprem felaketinde yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem sonrası yaralarımızı hep beraber sarmaya çalışıyoruz. Bir daha böyle acılar yaşamamak dileğiyle.

 Depremden etkilenen vatandaşlarımız için 120 dönüm arazi üzerine, 1084 konteyner kentin kurulacağı alan 1. Derece Tarım arazisidir. Şanlıurfa, Birecik ve Akçakale ilçelerinde hali hazırda kurulu konteyner kentler mevcut bunlar faaliyete geçirilebilir.

Konteyner kurulması için birçok alternatif alan varken,  neden 1.sınıf tarım arazisi katledilmek isteniyor. Konya ilimizin yüzölçümü kadar olan Hollanda, Türkiye’nin 18’de 1’i kadar Tarım alanına sahipken, Türkiye’nin 5 katı kadar ihracat yapmaktadır. Bu şekilde Tarım arazilerimizin yok olmasına göz yumamayız. Derhal bu yanlıştan dönülmesi gerekmektedir. Bir mağduriyeti gidermek adına, başka bir mağduriyet oluşturmamak gerekir.’’ açıklamalarında bulundu.

Şanlıurfa'da Sel Sonrası Temizlik Çalışmaları 7 Gündür Devam Ediyor Şanlıurfa'da Sel Sonrası Temizlik Çalışmaları 7 Gündür Devam Ediyor