İsa Mesih 'Suruç Ölüm Yolu'yla İlgili TBMM'ye Soru Önergesi Verdi İsa Mesih 'Suruç Ölüm Yolu'yla İlgili TBMM'ye Soru Önergesi Verdi

İddiya göre pazartesi günü AK Parti Genel Merkezine çağrılan 13 İl başkanın istifası istenecek.

BAŞKANLAR DEĞİŞECEK

Şanlıurfa, İstanbul ve Ankara dâhil birçok büyükşehirde teşkilat yönetiminin değişeceği, ancak önceliğin Hatay ve Gaziantep gibi belediye başkanı olunması ya da istifa ve diğer sebeplerden dolayı il başkanı koltuğu boşalan şehirlere verileceği öğrenildi.

Şanlıurfa, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere oy kaybının yaşandığı bazı büyükşehirlerin il ve ilçe başkanlarının değiştirilebileceği kaydedilirken, Erdoğan’ın bazı illere takviyenin şart olduğunu söylediği de öğrenildi.

AK Parti’nin hafta içi yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yerel seçim sonuçları ile yol yeni haritası masaya yatırıldı.

Teşkilat İşleri Başkanlığının 30 büyükşehir ve ilçelerindeki oy kaybına yönelik detaylı bir sunum yaptığı toplantıda, oy oranlarındaki düşüşün nedenleri rakamsal olarak değil siyasal olarak değerlendirildi. MYK üyeleri, oy kaybının bölge bölge hangi siyasal sebeplerden kaynaklandığını istişare etti.

Bu arada AK Parti teşkilatlardaki değişimi zamana yayacak. Süreç kongreyle başlayacak. Teşkilatları değişek iller arasında Şanlıurfa da bulunuyor. Şanlıurfa'nın yanı sıra İstanbul-Ankara başta olmak üzere birçok teşkilat yönetimi değişecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, bazı MYK üyelerinin hemen değiştirilmesinin olumsuzluğa sebep verebileceği, bu yüzden değişim için kongre sürecinin beklenilmesi kararı alındığı öğrenildi.

Editör: Urfadasin Haber