AK Parti Şanlıurfa İl Başkan yardımcısı Av. Abdülkadir Yıldırım istifa gerekçesiyle yazılı açıklama yaptı.

Av. Abdülkadir Yıldırım istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı; " Uzun yıllardan beri üyesi olduğum Ak parti de almış olduğum görevle yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaya başladım . Seçim süresince Ak Parti'nin zafere ulaşması ve başarı sağlaması adına kendi adıma tüm gayreti gösterdiğime inanıyorum.

Ancak seçim öncesi yapılan aday tespiti gerekse aday belirlendikten sonra teşkilat içi seçim hazırlıklarının yeteri kadar düzgün yapılmamış olması, seçim işleri ve seçim koordinasyon merkezi ve çalışmalarının daha önceki hizmet ve çalışma anlayışımıza uygun yönetim ve idare etmemis olması ve bunları defalarca dile getirmiş olmamıza rağmen eksiklerin giderilmemiş olması bu kötü sonuçların alınmasına sebep olmuştur.

Dün alınan seçim sonuçlarında sorumluluğumu kabul edip bu hizmet anlayışı içerisinde partimize uygun çalışma yapabilecek arkadaşlarımıza yer açmak amacıyla ak parti yönetim ve yürütme kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum.

Şeref Albayrak:Gitmedim, gitmiyorum, çünkü ben Halfetiliyim Şeref Albayrak:Gitmedim, gitmiyorum, çünkü ben Halfetiliyim

Parti üyeliğim ve partiye hizmetim cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Editör: Urfadasin Haber