AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, görüşmenin detaylarına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

Şanlıurfa'da Kasım Gülpınar mı Zeynel Abidin Beyazgül mü ? Şanlıurfa'da Kasım Gülpınar mı Zeynel Abidin Beyazgül mü ?

"TBMM Başkanvekilimiz Bekir Bozdağ başkanlığında, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri olarak Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ederek, medeniyetler beşiği, “tarihin sıfır noktası”, Şanlı şehrimizdeki kültür ve turizm alanındaki faaliyetler ve yatırımları konuştuk. 

25 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında yapılacak Kültür Yolu Festivali’ne kentimizin de dahil edilmesinin memnuniyetini dile getirerek teşekkür ettiğimiz Sayın Bakanımız Ersoy’dan İslam tarihinin en önemli eserleri arasında yer alacağına inandığımız Hz. İbrahim’in Evi’nin Bulunması Projesi ile Birecik Kalesinin ve Germuş Kilisesinin restorasyonu ile ilgili desteklerini istedik. Ayrıca, genç nüfusumuzun yoğunlukta olduğu Viranşehir ve Ceylanpınar ilçelerimize kütüphane yapılması talebimizi ilettik. Kendilerine nazik ev sahipliğinden ötürü teşekkür ediyoruz."

Editör: Urfadasin Haber