İktidarda olan AK Parti'nin 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinden sonra Türkiye Genelinde ikinci parti konumuna düşmesini, bir çok belediyeyi kaybetmesini değerlendiren bir açıklama yapan AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Süleyman Deveci, AK Parti'nin bu duruma nasıl nasıl gelindiğini özetledi.

"BİRBİRİMİZE TEŞEKKÜR ETMEK VE BİRBİRİMİZİ TEBRİK ETMEK YERİNE ÖZÜR DİLEMEMİZ GEREKİR"

AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Süleyman Deveci sosyal medya hesabında manifasto gibi özeleştiri açıklamasında, "Birbirimize teşekkür etmek ve birbirimizi tebrik etmek yerine neden halktan özür dilememiz gerektiğine dair görüşlerimi paylaşmak zaruri hale gelmiştir.
 
Belediye başkanı ile belediye meclis üyesi aday adaylarının değerlendirilmesi ve de adayların belirlenmesi sürecinde yapılan hatalar nedeniyle özeleştirimizi mutlaka yapmalıyız."dedi.

Ayşe Çakmak'tan Borç Savunması ! Ayşe Çakmak'tan Borç Savunması !

Ankara Çukurambarda bütün çukurlukların döndüğü aday belirleme sürecine dikkat çeken AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Süleyman Deveci, bu duruma nasıl nasıl gelindiğini 11 madde açıkladığı özeleştiri manifastosunda şu ifadelere yer verdi;
 
  1-Son birkaç seçimde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de adayların belirlenmesi sürecine müdahil olan, puslu ve paslı odakların partimiz içine sızıp sızmadığına dair özeleştirimizi yaparak halkımızın ve aday adaylarımızın gönlünü almalıyız.
 
2-Temayül yoklamalarının dikkate alınmadan, sayın Cumhurbaşkanımıza gerçeğe dayanmayan çarpıtılmış sonuçların sunulma nedeni ve yöntemine dair bir açıklama yapılması zaruri hale gelmiştir.
 
3- Cumhurbaşkanımıza verilmesi kesin olarak görünen oyları, liyakattan uzak adaylara yönlendirmek için çabalayan çıkar odaklarının piyonu olmuşların acilen istifa etmesi gerekir.
 
4 -Seçim öncesinde il-ilçe yönetim kurulu üyeleri ile mensuplarını hiçe sayarak, belli isimleri dayatmak için istifa tehditinde bulunan ve seçim sonuçlarına göre kendi köylerinde bile sandıkta büyük başarısızlık yaşayan yetkililerin hemen ve acilen istifa etmesi gerekmektedir.

5- Cumhurbaşkanımız ile halk arasındaki iletişimi bozarak bir iletişim kanalından çok bir duvara dönüşen mabeyincilerin istifa etmesi gerekmektedir. 

6-Kuruluşundan itibaren partimizde birlikte hizmet ettiğimiz arkadaşlarımızın aday adaylığı sürecinde ötekileştirilmesi, aşağılanması ve son güne kandırılması sonucunda bu arkadaşlarımızın başka partilere geçmesine neden olan insanların hemen istifa etmesi gerekmektedir.

7- Kuruluşundan beri partimizde hizmet eden insanlarımız dururken, partimizde bir çay dahi içmemiş insanların puslu ve paslı odakların gücü ile milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis üyesi adayı olarak halka sunulması teşkilat mensuplarının moral ve motivasyonunu ziyadesiyle düşürmektedir.

8-Genel merkezimizde onlarca birim olmasına rağmen, hizmet için seçilmiş insanları bir sonraki seçime kadar denetleyecek herhangi bir birimin olmaması büyük bir eksiklik olarak ortada durmaktadır. Bu eksiklik neticesinde halk bilenmiş bıçak gibi tepkisini sandıkta göstermektedir.

9- Sadece il başkanının katıldığı belediye meclis üyeliği için kurulan komisyona dahi, teşkilat başkanı olarak şahsım dahil teşkilattan hiçbir arkadaşımız alınmamış ve tüm teşkilatımız yok sayılmıştır.
 
10- İstifa etmek yerine birbirimize teşekkür etmek,birbirimizi tebrik etmek gerçeği görmezden gelen körlerin ve sağırların yapacağı şeydir.

11- Aday belirleme süreci başta olmak üzere teşkilat içindeki sorunlar konusunda, tüm çırpınmalara rağmen sesini parti içindeki büyüklere ulaştıramayan biri olarak başta Urfa halkı olmak üzere tüm aday adaylarından ve teşkliat mensubu arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Editör: Urfadasin Haber