AK Parti kadın kolları başkanı Keşir “İlçe adaylarının tamamı belli olduktan sonra çalışmaya başlayacağız. 2019 seçimlerindelerinde il ve ilçelerde toplam 12 kadın belediye başkan adayımız vardı. Bu seçimde bir büyükşehir üç il olmak üzere iller genelinde dört kadın aday bulunuyor. Sadece İzmir’in ilçelerinde dört kadın adayımız yarışacak. Daha adayı belirlenmeyen birçok ilçe var. 2019’daki kadın aday sayısını bu seçimlerde geçeceğiz. Kadın Meclis üyeliği için 2 bin başvuru var” dedi.

"HER MAHALLEDE EV TOPLANTILARI YAPACAĞIZ"

Çalışma takvimiyle ilgili de bilgi veren Keşir “Geçtiğimiz hafta ‘Biz büyük bir aileyiz’ başlığı altında sandık bazlı ev toplantıları gerçekleştirdik. Bu hafta ‘Vefa Buluşmaları’ kapsamında mahalle bazlı üye ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Her mahallede her gün en az beş ev toplantısı yapacağız ve önceki dönemlerdeki bütün teşkilat üyelerini ziyaret edeceğiz” diye konuştu.

Kuş: Eyyübiye ve Şanlıurfa AK Parti Belediyeciliği İle Yola Devam Edecek Kuş: Eyyübiye ve Şanlıurfa AK Parti Belediyeciliği İle Yola Devam Edecek

"FABRİKALARDA KADINLARLA BİR ARAYA GELİNECEK"

AK Parti Kadın Kolları ‘Biz bu şehre âşığız’ başlığı altında çat kapı ziyaretler gerçekleştirecek. Ayrıca, meydanlarda stant açma, hediye dağıtımı, mahalle pazarlarını ziyaretler gibi faaliyetler de yapılacak. ‘Başımızın tacı’ başlıklı etkinlik haftasında ise hastane, huzurevi ve engelli vatandaşlara yönelik ziyaretler gerçekleştirecek. Ayrıca saha taraması yapılacak. Kadın Kolları, yerel seçime giderken sivil toplumla da bir araya gelecek. Bu doğrultuda, şehirlerdeki STK’lara tek tek ziyaretler gerçekleştirecek. Bunların yanı sıra, kadın esnaf ve girişimciler ile kooperatifler ziyaret edilecek. Kadınların yoğun olarak çalıştığı fabrikalarda kadınlarla bir araya gelinecek. AK Parti Kadın Kolları, yerel seçimin hemen öncesine denk gelen ramazan ayında ise ‘Bu Ramazanda Aşkla Pişirip Sevgi ile Paylaşıyoruz’ programını hayata geçirecek. Öğrenci evlerinde öğrencilerle sahur, iftar programları, şehit evleri ve gazi ziyaretleri yapacak.

Editör: Urfadasin Haber