AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Genel Başkan Danışmanı M. Kasım Gülpınar'ın partideki görevlerinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi (YRP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmasından sonra AK Parti'de başlayan istifalar devam ediyor.

Bu çerçevede AK Parti Siverek İlçe Teşkilatı, kadın kolları ve gençlik kolları ilçe binasında bir araya gelerek, toplu istifalarını verdi.

İstifa gerekçelerini açıklayan eski teşkilat başkanı Mehmet Kutluca, yaşanan aday belirleme sürecinde hiçbir suretle teşkilat temayül yoklamalarına  ve anketlerin dikkate alınmadığını söyledi. 

Kutluca "Yıllarca bu parti için olağanüstü emek sarf eden, yolsuzluğa, haksızlığa, adam kayırmacılığa karşı duran, ama her seferinde emekleri başkaları tarafından heba edilmeye çalışılan vekilimiz Sayın Mehmet Kasım Gülpınar’a yapılan haksızlık karşısında sessiz kalamayacağız.  Özveri ile vatana, millete hizmet için çalıştığımız ve çeşitli kademelerde görev yaptığımız AK Parti’den Sayın Vekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar için istifa ediyoruz.” dedi

AK Parti Siverek Gençlik Kolları Başkanı İhsan Konacak  da  Gençlik kolları üyeleri olarak partilerinden topluca istifa ederek Kasım Gülpınarın tarafına geçtiler.

Başkan Canpolat: Kalıcı Eserler Kazandırmaya Devam Edeceğiz Başkan Canpolat: Kalıcı Eserler Kazandırmaya Devam Edeceğiz

İstifa dilekçelerini ilçe teşkilata sunan yönetim kurulu üyeleri, Kasım Gülpınar ile birlikte hareket edeceklerini belirttiler.

İstifaların devam edeceği öne sürülüyor. 

Editör: Urfadasin Haber