Akçakale yolundaki kavşağın yapılmamasını CİMER'e şikayet eden isim ise Şanlıurfalı Mehmet Ş. oldu.

Şanlıurfalı Mehemet Ş., CİMER'e yaptığı şikayette şu ifadeleri kullandı;
''Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından İhale Kayıt Numarası 2017/399626 olan 16.8.2017 tarihinde Şanlıurfa Çevre Yollarında Çevre Yolu Grubu ‹Diyarbakır Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı› ve Akçakale Köprülü Kavşağı Köprülü Yapım İşi olarak bir ihale gerçekleştirilmiştir. 

Bu ihale kapsamında olan Diyarbakır/Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı 130 milyon TL harcama yapılarak Mart 2021 tarihinde hizmete girmiştir. 
Yine aynı ihale kapsamında olan Akçakale Köprülü Kavşağı/Yenice Kavşağı aradan 7 yıl geçmesine rağmen Köprülü kavşak projesi hayata geçirilememiştir. 

Dört ana arterin birleşim noktası olan bu kavşak Harran ve Akçakale ilçemizi Şanlıurfa il merkezine bağlayan uluslararası öneme haiz bir geçiş noktasıdır. 

Bu kavşakta çok yoğun bir trafik akışı gerçekleşmekte olup, sinyalizasyon ve aydınlatma sistemi bulunmamaktadır. 

Bu da oluşan araç trafiğini olumsuz etkilemektedir. Zaman zaman o bölgede can ve mal kaybına neden olan trafik kazaları meydana gelmektedir. 
Bölgede bulunan TIR Parkının kamulaştırılması gerekmektedir.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından kavşak bölgesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin taşınmazları için imar düzenlemesi yapılması gerektiği ifade edilmiş olup kavşak inşaatının başlamama sebebi olarak bunlar gösterilmiştir. 

Projesi ‹4 Yapraklı Yonca› olarak hazırlanan Akçakale Köprülü Kavşağına 2023 yılında 25 milyon TL, 2024 yılında ise 100 milyon lira bütçe ayrılmıştır.

Bu bölgede bir köprülü kavşak ciddi bir ihtiyaçtır. Çünkü çok yoğun bir trafik akışına sahiptir. Kavşakta bulunan henzemin kavşak sürekli akan trafiğe engel olmaktadır. Ayrıca kavşakta sinyalizasyon sistemi bulunmamaktadır. Yine anı şekilde kavşak bölgesinde aydınlatma ve ışıklandırma sistemi bulunmamaktadır. 

Bu saydığımız durumlar güvenli ve transit bir şekilde ilerleyen bir trafiğe engel oluşturmaktadır. Kısacası bu alanda bir köprülü kavşak yapılması elzem ihtiyaçtır. 

Çok Sayıda Ülkeden Getirilen Bez Bebekler Karaköprü'deki Müzede Sergilenmeye Başladı Çok Sayıda Ülkeden Getirilen Bez Bebekler Karaköprü'deki Müzede Sergilenmeye Başladı

Sonuç olarak Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Akçakale Köprülü Kavşağı yapımına hemen başlanılmalıdır.

Bölgede bulunan taşınmazlar bir an önce kamulaştırılıp işe başlanmalıdır. Ortaya çıkan mağduriyetlerden dolayı vatandaşlarımız burada Köprülü kavşak yapılmamasına anlam verememektedir.''

Editör: Urfadasin Haber