Akçakale belediyesi, öğrencilerin Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlık sürecinde destek olmak amacıyla önemli bir adım attı.

Öğrencilerin sınav heyecanını azaltmak ve onlara ek bir motivasyon sağlamak amacıyla ücretsiz ve ödüllü deneme sınavı düzenlendi.

Düzenlenen deneme sınavı, öğrencilerin LGS'ye hazırlık sürecinde kendilerini deneme fırsatı buldukları önemli bir etkinlik olarak görüldü.

Sınava katılan öğrenciler, sınav stresini azaltmanın yanı sıra gerçek sınav deneyimini yaşayarak kendilerini daha iyi hazırlama fırsatı buldular.

Sınav sonuçlarına göre dereceye giren öğrencilere Akçakale ilçe milli eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Akçakale belediye başkan vekili Emine Ağar ve gençlik merkezi Müdürü Abdülhadi Ayhan tarafından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Dereceye giren öğrenciler Birinciye Bisiklet ikinciye Tablet ve Üçüncüye Akıllı saat hediye edildi.

Siverekli Mehmet İle Bozovalı Mehmet, MasterChef'e Renk Kattı Siverekli Mehmet İle Bozovalı Mehmet, MasterChef'e Renk Kattı

Akçakale Belediyesi Gençlik Merkezi Müdürü Hadi Ayhan Yaptığı kısa açıklamada; bu tür etkinlikler öğrencilerin sınav süreçlerine olumlu katkı sağladığı, eğitimde fırsat eşitliğinin artırılmasına yönelik önemli bir adım olduğunu söyledi.

Öğrencilerin eğitim hayatlarında başarılarını artırmak ve onları desteklemek adına belediyemiz, benzeri etkinliklere devam edecek. Dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber