Şanlıurfa’nın simgesi ve turizmin kalbi olan Balıklıgöl’de son 5-6 gündür yüzlerce balık, toplu şekilde ölüyor. Urfadasın haber ölen balıkları görüntüledi.

Turizm sezonun başlamasıyla Şanlıurfa’nın simgesi Balıklıgöl, yerli ve yabancı ziyaretçilerini kötü bir sürprizle karşılıyor. Yavru ve yetişkin yüzlerce balığın toplu ölümleriyle karşılaşan ziyaretçiler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Gözden kaçırmayın

Urfa’da Kadınlarla Erkeklerin Kavgası Kamerada Urfa’da Kadınlarla Erkeklerin Kavgası Kamerada

Balıklıgöl’deki toplu balık ölümlerinin nedenini Şanlıurfa Çevre Koruma Vakfı araştırırken, Balıklıgöl’deki görevliler her gün poşetler dolusu ölü balık topluyor. Bir gün boyunca tekne ile ölü balık toplayan görevliler halen tam anlamıyla ölen balıkları gölde temizleyemedi. Her gün ölen balıklara yenisinin eklenmesi yetkili kurumları korkutuyor.

VATANDAŞLARIN ÖLÜMLERLE İLGİLİ İLGİNÇ İDDİASI
Yöre halkı ise toplu balık ölümlerine ilginç bir iddiada bulundu. Vatandaşlar “ Şanlıurfa’nın düşman işgalinin yıl dönümünde gösteri yapan helikopterler Balıklıgöl’de alçak uçuş yaptı. Balıkların ödü koptu. Biz bundan şüpheleniyoruz. Şimdiye kadar böyle bu derece bir ölüm yoktu. Ne olduysa Balıklıgöl’de alçak uçuş yapan helikopterlerin gösterisinden sonra oldu” iddiasında bulundular.