Başkan Ekinci, mesajında, tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni tebrik ederek, güzelliklere ve berekete vesile olmasını diledi.
Miraç Kandili'ni en güzel şekilde idrak edeceklerini belirten Ekinci; “Cenab-ı Allah'tan Miraç Kandili'nin ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara, güzelliklere ve berekete vesile olmasını niyaz ediyoruz.

Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV), Allah'ın izniyle Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yükseldiği gecenin adıdır. Bu kutsal gecede, Peygamberimizin Allah'ın huzuruna çıkarak en yüce makamlara ulaştığı, birçok ilahi mesajın kendisine iletilip ümmeti için şefaatte bulunduğu müstesna bir gecedir.

Karaköprü’de Camiler Ramazan Ayına Hazırlanıyor Karaköprü’de Camiler Ramazan Ayına Hazırlanıyor

Miraç Kandili, birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın pekiştiği, manevi değerlerimizin ön plana çıktığı bir zaman dilimidir. Bu gecede, dualarımızı sadece kendimiz için değil, tüm insanlık için yapmalı; Dünya genelinde yaşanan sıkıntıların ve zulümlerin son bulmasını, huzur ve barışın hakim olmasını temenni etmeliyiz.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan zorlu süreçlerde, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı daha da pekiştirmeli, birbirimize olan sevgi ve saygımızı artırmalıyız. Miraç Kandili, bu duygularımızı canlandırmak, toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına önemli bir fırsattır. Bu vesileyle, insanlık için hayırlı dualarla dolu, sevgi, barış ve hoşgörü dolu bir Miraç Kandili geçirmenizi temenni ediyorum. Rabbim, dualarımızı kabul buyursun, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten, hastalıktan ve kötülükten muhafaza etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle içinde bulunduğumuz mübarek ayların ve Miraç Kandilinin tüm insanlığa rahmet, sağlık, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, bütün Viranşehirli hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni en içten duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

Editör: Urfadasin Haber