A Milli Futbol Takımı futbolcumuz Merih Demiral'a 2 maç ceza veren UEFA’yı kınıyorum.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, A Milli Futbol Takımı futbolcusu Merih Demiral'ın Bozkurt işareti yapmasına UEFA’nın ceza vermesinin haksız siyasî bir karar olduğunu ve hukuki olmadığını söyledi.

UEFA'nın ayrımcılık yaptığını dile getiren TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, asıl aşırıcılığı UEFA'nın yaptığını ifade etti.

Urfa Siyasetinin Efsane İsmi Fakıbaba'nın Mustafa Arslan İle Ankara Buluşması Urfa Siyasetinin Efsane İsmi Fakıbaba'nın Mustafa Arslan İle Ankara Buluşması

Milli futbolcumuz Merih Demiral ile gurur duyduğunu belirten Bekir Bozdağ "Onun sevincini aynı şekilde paylaştık paylaşıyoruz.

UEFA, sahada kazanan Türk A Milli Futbol Takımımıza, belli ki masabaşı oyunlarla kaybettirmek istiyor.

UEFA verdiği haksız kararla Türk A Milli Futbol Takımımızın sonu finale çıkacak yürüyüşünü durduramayacaktır.

Türk tarihinde ve kültüründe yer alan milli bir sembolü, disiplin cezası vermeye gerekçe yapmak,cehaletle izah edilemez, ancak kasıtla izah edilebilir. UEFA, spora siyaseti karıştırmıştır. 

UEFA’yı bir kez daha  kınıyorum? Ve soruyorum: Haç işareti yapanlara  ve istavroz çıkaranlara neden disiplin cezası vermiyorsun, ey UEFA?

İnşallah yarın milli takımımız, attığı gollerle hem Hollanda’yı hem de UEFA’yı yenecektir. Rabbim, A Milli Takımımızın ve futbolcularımızın yâr ve yardımcısı olsun. Millilerimizin vurdukları top gol olsun. Galibiyet ve zafer A Milli Futbol takımımızın olsun… Âmîn…" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Urfadasin Haber