Dün gece saat 03.30 sıralarında kimliği öğrenilemeyen kişi veya kişiler tarafından Birecik Meydan Mahallesinde DEM Parti İlçe Örgütü binasına silahlı saldırı gerçekleştirildi.  14 merminin isabet ettiği saldırıda, ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. Saldırı sonucu ilçe binasından maddi hasar oluştu. 

NE OLMUŞTU? 

DEM Parti Urfa İl Örgütü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bugüne gelen süreci şöyle aktardı "İlçede  Partimiz 31 Mart seçimlerinden oyların yüzde 56’sını alarak birinci parti oldu. Belediye eşbaşkan adayı olarak gösterilen Mehmet Begit, 29 Nisan’da DEM Partili 3 belediye meclis üyesi ile birlikte partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Begit’in istifaya gerekçe olarak bayrak ve posterlere müdahale gösterse de aradan geçen 10 günde her hangi bir somut delil gösteremedi.

CHP, Suruç katliamı davasını izlemek için heyet oluşturdu CHP, Suruç katliamı davasını izlemek için heyet oluşturdu

DEM Partili meclis üyeleri yaptıkları açıklamada asıl istifa gerekçesinin Begit’in gerçekleştirmek istediği belediyeye ait taşınmazların satışı noktasından destek vermemeleri olduğunu belirti.

Begit’e dönük “istifa et” çağrıları sürerken, Begit’in akrabası olduğu kişiler sanal medya hesaplarından silahlı paylaşımlar yaparak  Partili yöneticileri tehdit ediyordu ilçe binamıza bu saldırı gerçekleştirmiştir."

Editör: Urfadasin Haber