Urfa Valisi Salih Ayhan, Bozova’da esnaf ziyaretinde karşılaştığı bakkal amcayı, okul dönemindeki bakkal Mahmut dayısına benzetti, çay içip hatıra tazeledi.

Bakkal Mahmut dayısına benzettiği esnafa; “Bizim okul döneminde Mahmut dayımız vardı. O da bakkaldı. Sen de aynı ona benziyorsun. Öğrencilere destek oluyor musun? “diyen Vali Salih AyhanBozovali bakkal amcanın yanında küçük ahşap kürsüye oturdu, bir süre sohbet etti. 

Akabe Mesire Alanında Ağaçlandırma Çalışmaları İncelendi Akabe Mesire Alanında Ağaçlandırma Çalışmaları İncelendi

ekmek2

VALİ AYHAN: EKMEĞİ EKMEKÇİYE VERECEKSİN 

Bir mahalle fırınını da ziyaret eden Vali Salih Ayhan’a, sıcak tırnaklı ekmek ikram edildi. Vali Ayhan tırnaklı ekmeği alırken fırıncıya “Beyler ekmeği ekmekçiye iki ekmekte üste vereceksin. İşi yapana bırakacaksın.” İfadelerini kullandı.

VALİ AYHAN: BU HEDİYELERE BAKINCA BENİ HATIRLAYIN

Vali Salih Ayhan, ev ziyaretlerinde de hediyeler verdiği çocuklara “Bakınca beni hatırlarsınız” dedi.

bozova (8)

KIBRIS GAZİLERİNİN MADALYALARINI TAKDİM ETTİ

Bozova ziyaretine Kaymakamlık ile başlayan Vali Ayhan; burada kurumsal çalışmalar hakkında bilgi alarak, Kıbrıs Gazilerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından gönderilen şeref madalyalarını takdim etti.

kıbrıs gazisi1

Ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Cumhuriyet Savcılığı’na geçen Vali Ayhan, Bozova Belediyesi’nden de ilçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

VALİ AYHAN ATATÜRK BARAJI’NDA TEKNE GEZİNTİSİ YAPTI

DSİ 15. Bölge Müdürlüğü Atatürk Barajı İşletme Baş Mühendisliği’nden GAP ile ilgili ayrıntılı brifing alan ve akabinde enerji üretim tesislerini gezen Vali Ayhan, saha incelemelerinde Türkiye ve Avrupa'nın en büyük Baraj gölü olan Atatürk Barajı’nda tekne gezintisine katıldı. 

bozova (11)

Vali Ayhan, yoğun geçen Bozova programını Atatürk Barajı tesisleri bünyesinde bulunan, balık popülasyonunun ve çeşitliliğinin artırılmasını hedefleyen Balık Üretim Çiftliklerini yerinde inceleyerek tamamladı.