Şanlıurfa'da, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra el değiştiren bir çok ilçe belediyesi kendi kadrosuyla hizmet vermeye başladı.

Bazı ilçe belediyelerinde çok sayıda işçinin çıkartılması dikkat çekti.

İşten çıkartmaların yaşandığı belediyeler arasında Yeniden Refah Partisi, DEM Parti ve AK Parti Belediyeler yer aldı.

İşten çıkarmalar ise tepkilere neden oldu.

AK Parti'den DEM Parti'ye geçen Bozova Belediyesi'nde ise görev yeri değiştirilen basın birimi çalışanı Abdurahman Elçi park bahçe işlerinde görevlendirildi.

Bozova'da basın kartına sahip tek gazetecisi olan Abdurahman Elçi'nin  4  yıl önce belediyeye, işçi olarak alındığı öğrenildi.

Abdurahman Elçi'nin bugün gazetelerde haber olmasının ardından DEM Parti İl Örgütü açıklama yaptı.

ABDURAHMAN ELÇİ BBP'DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞTU

DEM Parti Urfa İl Örgütünün yaptığı açıklamada "Bu sabah Bozova ilçemizde bir işçimizle ilgili basında çıkan haberler nedeniyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Adı geçen Abdurrahman Elçi işçi olarak belediyede görevli iken son yerel seçimlerde BBP partisinden aday olmuş ve seçimlerde başarılı olamayınca işe devam etmek istemiştir.

ABDURAHMAN ELÇİ HERHANGİ BİR GÖREVDE DEVAM ETMESİ İÇİN EŞ BAŞKANLARA RİCACI OLMUŞ

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Eş başkanlarımızla yaptığı görüşmede kendisinin tekrar işe alınması ve emekliliği doluncaya kadar herhangi bir görevde devam etmesi yönünde ricacı olmuştur. Bunun üzerine park ve bahçeler müdürlüğü bünyesinde görevine devam etmesi hususunda kendisinin de rızası alınarak uzlaşılmıştır.

Siyasi rakip olmasına rağmen emeği kutsal sayılarak göreve devam ettirilen personelin yine kendi talebinin yerine getirilmesine rağmen belediyemize ve partimize yönelik provakatif girişimini ve bazı basın kuruluşlarının görüşümüz alınmadan yaptığı tek taraflı haberleri üzülerek takip ediyoruz. Basına ve halkımıza saygıyla arz ediyoruz"denildi.

Editör: Urfadasin Haber