Araştırmaya göre bu Pazar seçim olsa kararsızlar %25,5, boş oy kullanırım diyenler %6, fikir bildirmeyenler %5,6, oy kullanmayacağım diyenler ise %0,5 oldu. Buna karşılık CHP %21,6 ile birinci parti konumunu korurken, AKP %21'lik oranla hemen arkasından geliyor.

Kararsızlar, fikir belirtmeyenler ve oy kullanmayacaklarını söyleyenlerin oyu aritmetik dağıtıldığında ise CHP %35,2'lik oy oranına, AK Parti ise %34,3'e ulaşıyor. Üçüncü sırada %12,4 ile DEM Parti, dördüncü sırada %5,6 ile MHP, beşinci sırada %4,2 ile Yeniden Refah Partisi var. İYİ Parti ve Zafer Partisi ise sırasıyla %3,6 ve %3'lük oy oranıyla onları takip ediyor.

Genel yaşam memnuniyeti anketinde ise katılımcıların Türkiye'de en çok ekonomik zorluklardan şikayetçi olduğu görüldü.

Katılımcıların %66,7'si Türkiye'nin en büyük problemi olarak ekonomiyi gösterdi.

Geçinebiliyor musunuz sorusuna ankete katılanların sadece %30,9'u evet cevabını verirken hayatından memnun olduğunu söyleyenlerin toplam oranı %30'da kaldı.

Katılımcıların takribi %75'i ise çocukların ve gençlerin gelecekten umutlu olduğunu düşünmediklerini belirtti.

Viranşehir Belediye Başkanı İnan, Galip Ensarioğlu’nu Yalanladı Viranşehir Belediye Başkanı İnan, Galip Ensarioğlu’nu Yalanladı

"Son zamanlarda hayatınızdan ne kadar memnunsunuz?" sorusuna ise katılımcıları yüzde 29,2'si "Hiç memnun değilim" dedi. Yüzde 28,5'i "Memnun değilim", yüzde 30'u "Mamnunum", yüzde 12,13'ü "Kararsızım" diye yanıt verdi.

Editör: Urfadasin Haber