Bana ihtiyaç olmamalıydı Geçen 15 yılda hiçbir gelişmenin kaydedilmediğini belirten Bucak, "Yeni belediye başkanlarının çıkması lazımdı. O belediye başkanlarının yeni hizmetler sunması lazımdı. Partiler yeni siyasetçiler yetiştirmiş olmalıydı.

Bana ihtiyaç olmamalıydı. Bakın seçim arabamda çalan şarkıyı dinlediniz mi? 15 sene önce çalan şarkı çalıyor bak. Demek ki 15 senedir bir gelişme yok. 15 sene geriye gittik hala aynı şarkı çalıyor.

Ak Parti Şanlıurfa İl Teşkilatından Başkan Ayhan’a Hayırlı Olsun Ziyareti Ak Parti Şanlıurfa İl Teşkilatından Başkan Ayhan’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Benden daha becerikli, daha iyi bir siyasetçi veya daha iyi bir belediye başkanı halkın gönlünde taht kursaydı, şimdi bana ihtiyaç olur muydu? Kimse bana der miydi, bu adam gelsin de en azından bu işi düzeltsin. Ben gelip 5 yılda düzeltirim yine bırakıp giderim. Artık ondan sonra ne olur bilmem yani.  Zararlı çıkacak olan ben olacağım"

Başkan olmasının Sivereklilerin faydasına olacağını ancak kendisinin maddi ve manevi zarar yaşayacağını belirten Bucak, sözlerine şöyle devam etti.

"Gençler bu işin herkese faydası olabilir. Özellikle fakir fukaraya, öğrencilere, gençlere, kadınlara, belediye personellerine çok faydası olur. Herkes eşit çalışır, herkes eşit ücreti alır. Dengesizlik olmaz, torpil olmaz, adam kayırma olmaz. Herkes işini yapar. Herkes için bu işin bir faydası olur. Bu işin bir kişiye zararı olur, o da ben. Ne huzur ne de rahatlık kalır. Allah'a çok şükür. Herkes için her şeyi derler. Bütün belediye başkanları için de derler.

Yalnız, yani şuna emin olun, benim bu koltuktan şahsım için beklediğim ne bir itibar ne de bir menfaaat var. Ben ancak bu işten hem ekonomik, hem manen, hem aile yönünden zaman ayıramadığım için, bu işten zararlı çıkacak olan ben olacağım. Ama fayda görecek de Sivereklilerdir helal ve hoş olsun” dedi.

Editör: Urfadasin Haber