Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Umke personeli olarak görev yapan depremzede Eyüp Sabri İstegün 6 Şubat depreminin yıl dönümünde şunları söyledi;

04.15 bir sarsıntı ile uyandım. 

Kendim aldığım eğitimlere göre dar bir koridorum vardı. Bir metrelik dar bir koridorum. O koridorda çocuklarıma seslenerek yanıma topladım. Çökmemiz bir oldu. Daracık bir alanda bir yaşam üçgeni oluşmuş. Bizde o yaşam üçgenin içindeydik.

Gençler, Haliliye Belediyesi İle Kültür ve Sanata Doyuyor Gençler, Haliliye Belediyesi İle Kültür ve Sanata Doyuyor

En son bir polis arkadaş bize soba bacası gibi bir delik vardı küçücük bir delikten yanaştı bize.  İyi misiniz? İyiyim dedim. El feneri ve su attılar bize ‘Merak etmeyin. Ekipler gelmiş, buradalar bir çalışma yapıyorlar, yetişecekler size.. AFAD, UMKE, Jandarma bütün resmî kurumlar burada.’ dedi. 

Dört buçuk saate yakın bir çalışmadan sonra yanımıza ulaştılar. Çıkardıktan sonra çocuklarımı peyderpey yani toplam on saat gibi bir süre geçti enkazın altından çıkarılmamız.

Çok ağrılı, çok sancılı bir süreçti bizim için ve halen de öyle devam ediyor. Yeniden bir hayat kurmak, hiç kolay değil. Üzerinden yaklaşık bir sene geçti ama biz hala geceleri korkarak uyuyoruz. Gözümüzü kapattığımızda o anlar aklımıza geldiği zaman gözlerimizi tekrar açıyoruz. Umarım bir daha yaşanmaz umarım hiçbir yerde yaşanmaz.

Dört aya yakın bir tedaviden sonra aktif olarak tekrar görevimin başına döndüm. Vatandaşa yardım etmeye çalışıyorum. Büyük bir afet yaşadık Rabbim bir daha yaşatmasın. İnşallah Allah kısmet ederse aktif olarak elimizden gelen yardımı sürekli vatandaşlara vermeye devam edeceğiz.”

Editör: Urfadasin Haber