Dağıtım şirketinin çalışanlarından oluşan masa tenisi takımı, Diyarbakır’da düzenlenen  Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde 16 takım arasında 2’nci olarak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Diyarbakır Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde geçtiğimiz yıl 3’ncü olan Dicle Elektrik, bu yıl başarı grafiğini yükselterek 2’nci olmayı başardı. Dağıtım şirketinde çalışan personellerden oluşan masa tenisi takımı, bu sayede Kayseri’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını elde etti.

Sadece 1 mağlubiyet aldı

Şirketin farklı departmanlarında çalışan Mustafa Uluyol, Burhan Ülker, Ferhat Elçi, Ahmet Ekici ve Mustafa Okur’dan oluşan Dicle Elektrik masa tenisi takımı, Diyarbakır Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 16 takımın katıldığı Masa Tenisi Kuruluşlar Ligi’nde bir birinden zorlu rakiplerle mücadele etti. Elemeli lig usulüyle yapılan ve 3 hafta süren ligde sadece bir mağlubiyet alan Dicle Elektrik masa tenisi takımı, ligi Halk Bankası takımının ardından 2’nci olarak tamamladı. Bu sonuçla Dicle Elektrik, 29 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenecek olan Kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında Halk Bankası ile birlikte Diyarbakır’ı temsil etme hakkını da elde etti. 

Dicle Elektrik 6’ncı Halı Saha Turnuvası Başlıyor Dicle Elektrik 6’ncı Halı Saha Turnuvası Başlıyor

Hedef ilk 8 arasına girmek

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Kuruluşlar Ligi’nde 4’ncü ve Kuruluşlar Türkiye Şampiyonasında ise 17 olan Dicle Elektrik masa tenisi takımının bu yılki hedefi ise Türkiye’nin en iyi ilk 8 kuruluş takımı arasında girebilmek. Bu hedefe ulaşabilmek için düzenli olarak antrenmanlarını sürdüren takımın kaptanı Mustafa Uluyol, ‘’Geçen yıl kurulan masa tenisi takımımız, o günden bu yana oldukça iyi bir başarı grafiği çiziyor. İl genelinde 4’ncülükten 2’nciliğe yükselen takımımızın bu yılki hedefi, Türkiye Şampiyonasında da bu başarıyı dürdürerek en iyi ilk 8 takımı arasına girmektir’’ dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber