31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından AK Parti'nin ilk il başkanları toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde düzenlendi. Seçim sonuçlarının masaya yatırıldığı kritik toplantıda özeleştiri ve iç muhasebe yapıldı. Erdoğan, il başkanlarına çalışmadıklarını söyleyerek tepki gösterdi. 

"YANLIŞ ADAY YÜZÜNDEN KAYBETTİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yanlış aday yüzünden kaybettik" diyerek 2 ili işaret etti. "Halkı kibirlilerden kurtaracağız" diyen Erdoğan'ın bazı illerin yanlış aday tercihi yüzünden kaybedildiğini dile getirdiği de öğrenildi. Erdoğan "Yozgat ve Şanlıurfa'yı yanlış aday yüzünden kaybettik" değerlendirmesinde bulundu.

Zeynel Ve Erdoğan

“ÇALIŞMIYORSUNUZ”

Yapılan toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçimin hezimetle sonuçlandığı Eskişehir, Çorum, Ankara ve İstanbul il teşkilatlarına kızdığı ve tepki gösterdiği iddia edildi.

Erdoğan il başkanlarına çalışmadıklarını belirterek, “Çorum tren istemiş. Bu işler sadece yatırımla olmuyor, biraz gayret gösterin. Çorum’a geldiğimde kalabalıktı ama siz çalışmamışsınız. Tren yatırımlarını Eskişehir, Ankara ve İstanbul illerine yaptık, sonuç ne oldu? (Eski Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen için) ‘Eskişehir yaşlı’ diyordunuz. O gitti, bir hanımefendi geldi. Eskişehir’den Ankara’ya hızlı tren hattı getirdik. Karşılığı da yok. Çalışmıyorsunuz” ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

AK Parti'den sürpriz değişiklik! AK Parti'den sürpriz değişiklik!

"BİR DE TREN Mİ VERECEĞİZ"

Erdoğan’ın bu sözleri sonrası toplantıda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun, hızlı tren hatları için “Hatta bakalım” dediği, Erdoğan’ın ise Uraloğlu’nun bu sözlerine de kızarak, “Ne bakacaksın hatta, 4-5 merkez ilçe kaybetmişiz, bir de tren mi vereceğiz?” tepkisini gösterdiği iddia edildi.

Editör: Urfadasin Haber