Eyyübiye ilçesi, köy ortamını aratmazken tam bir sorunlar yumağı olması ise dikkat çekiyor. Vatandaşlar ise AK Partiye belediyeler kaybettiriyor diyor

Çevre temizlik, başı boş köpeklerin mahallenin korkulu rüyası olması parklarda koyunların otlatılması ve kentsel dönüşüm için yıkılan ancak yıllardır moloz yığınlarının öylece bırakıldığı Eyyübiye ilçesi belediyeye tepkili.

Eyyübiye’nin mahallerinde sorunlar dağ gibi birikirken mahalle muhtarları da şikayetlerini dile getirdi.

Şanlıurfa Trafiği Akıllı Sinyalizasyon İle Yönetiliyor Şanlıurfa Trafiği Akıllı Sinyalizasyon İle Yönetiliyor

Urfadasın haberin mikrofonlarına konuşan Eyyübiye İlçesi Topdağı Mahalle Muhtar Ömer Gürbüz “Şikâyetten hariç şu dört mahalle kalenin arkasına hitap eden yerlerimiz vardır Eyyübiye Mahallesi, Topdağı, Yakubiye ve Dede Osman şu an hafriyattan geçilmiyor. Mahalle sakinleri bundan çok etkileniyor. Yaz olduğu zaman tozdan topraktan kışın ise çamurdan geçilmiyor.

Yazın insanlar damlarda yatıyorlar, Biberini salçasını damlarda kurutuyor. Ama toz topraktan ne gece damlarda yatılıyor ne de damlarda biber ve biber salçası kurutabiliyor. Burası sanki Suudi Arabistan çölü ve buradaki hafriyattan oluşan toz toprak 5 yıldan fazladır bizi perişan ediyor. Burası yılandan, akrepten eroincisi, madde bağımlısından geçilmiyor. Defalarca büyükşehir belediye başkanına bildirdik ve bir sonuç alamadık. Bir ara firma geldi göz boyamak için 1 ay burada bir çalışma yaptı sonra bırakıp gitti. Güya burası TOKİ’ye verilmiş tabela asıldı ama her şey yalan Urfa’ya hiçbir şey yapılmıyor özellikle büyükşehir hiç bir şey yaptığı yok. Bu parti kaybederse büyükşehir beledi başkanı yüzünden kaybeder” ifadelerini kullandı.

Topdağı Mahallesi Muhtarlığı Azası İbrahim Halil Şipar ise “Ben 4 yıl İstanbul’da oturdum. Orda yapılan yatırımlar hiçbir yerde yok. Ama burası Güneydoğu olduğu için şu pisliğe bakın. Şimdi burada bir turist geçse utanırız. Burada kıraathanemiz var, ciğer lokantamız var. Hiçbir esnaf buraya gelip oturup bir çay içemiyor kokudan pislikten buradan geçilmiyor eğer yapılacaksa yapılsın yapılmayacaksa buraya normal bir firmaya verdiler kaçtılar gittiler. Kimi diyor AK Parti batmış, kimi diyor Şanlıurfa büyükşehir belediyesi batırdı, kimi diyor borçludur.  4 – 5 yıldan beri hep pislikten uğraşıyoruz. Hep yola dökülen pislikleri, çöpçüler atıyorlar. Yetkililere sesleniyoruz bir an önce yapsınlar. Şanlıurfa gerçekten bunları hak etmiyor. Seçim zamanı oy alıyorsunuz. Seçim bittikten sonra meclise gidip oturuyorsunuz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir sözü var. Fakıbaba için ‘Biz ceketimizi assak yine alırız.’ Demişti. Alamazsınız seçimi kaybedersiniz. Lütfen bunu yapmayın. Seçim geldiği zaman Urfa’ya geliyorsunuz seçim bittiği zaman gidiyorsunuz. İnsan hep iç içe olması lazım milletvekillerini Urfa’da görmedik. Hangi milletvekili milletle çay içmiş, oturmuş. Hangisi milletin derdine derman olmuş. Hangisi bir fakirin bir hastanın ölüsüne gitmiş. Hiç kimseyi göremiyoruz. Urfa’nın durumuna bak! Yüzde 100 oy veren Urfa’nın kaderine bakın. Kalenin arkasındaki pisliğe bakın. Yetkililere sesleniyorum. Yetkililer kim varsa lütfen bir an önce buraları temizleyin düzeltin bir şeyler yapın” dedi.