Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kasım Gülpınar'ın ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Akçakale Belediye Başkan Adayı Mehmet Yalçınkaya, Haliliye Belediye Başkan Adayı Vedat Doğar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Yetimoğlu'nun da katıldığı Yeniden Refah Partisi Eyyübiye Belediye Başkan Adayı Mehmet Ekinci’nin, seçim bürosu açılışı, mitinge dönüştü.

Ekinci Eyyübiye

Yeniden Refah Partisine gönül veren yüzlerce  kişinin katıldığı Mehmet Ekinci'nin Eyyübiye Merkez Seçim Bürosu açılışında konuşan Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kasım Gülpınar "Kimse bizim devlete olan aşkımızı, sevdamızı, bağlılığımızı sorgulamaya kalmasın.

En son terk edecek adama bu partiyi terk ettirdiler. Cumhurbaşkanımızdan bizleri ayrı düşürdüler. Bunun hesabını birilerinin vermesi lazım. Özeleştiri yapacaklarına sağa, sola talimat yağdırıyorlar. Devletini en çok seven, devletin malını çalmayandır." dedi.

Seçim ofisi açılışında konuşan Ekinci, Eyyübiye ilçesinde yapacağı projeleri aktararak Cahit Sıtkı Tarancı’nın memleket şiirini okudu ve kalabalık coştu.

Mehmet Ekinci konuşmasında "Bu coşkuya, bu ihtişama, bu sevgiye nail olmak ne büyük şeref Ya Rab! Çıktığımız bu kutlu yolda, dava arkadaşlarımla bizi yalnız bırakmayan, gücüyle gücümüze güç katan, varlığıyla inancımızı perçinleyen tüm Eyyübiye halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’ım mahçup etmesin." ifadelerini kullandı.

Ekinci Rüzgarıı

Urfalı Vekillerin Yerel Seçim Sonrası Ankara Mesaisi Urfalı Vekillerin Yerel Seçim Sonrası Ankara Mesaisi

Seçim ofisi açılışına gelen vatandaşların araçlarının yolu kapattığı için cezai işlemlerin uygulanmasına da sitem eden ekinci "Ceza kestirerek bizi yıldıramazsınız, kesilen bütün cezaları lütfen bana gönderin başım gözüm üstüne."çağrısında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Nihat Çiftçi de " Bu coşku ve heyecan Allah’ın izni ile bizlere 31 Mart’ta büyük bir zafer getirecektir."dedi.

Editör: Urfadasin Haber